Herşey Anahtardan

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan onur1907
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Cam kapama modülünü tavana ve aynalara bağlayabilirseniz olabilir :D

olmuyor kapama tuşuna basınca ya bir tık açılıyor yada tamamen açılıyor ma kapanmıyor geçenelerde bir araca monte etmişlerdi bende şaşırdım

Türkiyede yapılmıyacak hiç bir şey yoktur bana göre adamını bulmak çok önemli tabiki.

Ayna modülle falan kapanmaz çünkü ayna üzerinde onu açıp kapatacak motor yok.

Katlanır ayna projesi forumda var aratırsanız bulursunuz 400 lira gibi maliyeti var aynalar motorlu ile değişecek.

Ayna modülle falan kapanmaz çünkü ayna üzerinde onu açıp kapatacak motor yok.

Katlanır ayna projesi forumda var aratırsanız bulursunuz 400 lira gibi maliyeti var aynalar motorlu ile değişecek.

tam okumamışsınız konuyu.
benim aracım cosmo ve sölediğim tüm özellikler var ben sadece anahtardan kapanmasını istiyorum konu bu :)

Elektrikli aynaya sahip olan bir araç içerden tek tuş ile bunu beceriyorsa eğer..bunu arabanın kapılarının kitlenmesi ile tektikliyecek bir devrede eklenebilir.. Ama işi bilen biri gerek bunun için.. forumda vectra için katlanır ayna yapılıyordu... Büyük ihtimal onun için bu tür bir devrede yapılacaktır..Çünkü herkes aynasını elektrikle katlasınnın peşinde değil.. Kapılar kitlendiğinde katlansının peşinde :D

Ayrıca bir forumda bunu yapan birini gördüm astra h için 18 tl lik bir devre yaptırmış sene 2009da tabi.. yani yapılabildiği ortada..

dsc00890q.jpg

Son düzenleme:
tam okumamışsınız konuyu.
benim aracım cosmo ve sölediğim tüm özellikler var ben sadece anahtardan kapanmasını istiyorum konu bu :)

Tüm cosmolarda elektrikli katlanır ayna yok.2006 ve 2009 modellerde vardı sanırım.Diğer model yıllarında normal elle katlanır . Buna göre yazdım. Eğer aracınızda elektrikli katlanır ayna varsa kumandadan kapatmak için Serhat Beyin paylaştığı devre işinizi görür

arkadaşlar araçlarınızda bu özellik yoksa motor kodu aynı olan fakat bu özelliği bulunduran bir opel modelinin merkezi kilit programını tech2 vasıtasıyla aracınıza kurun yani merkezi kilidi tekrar programlatın olacaktır.

alakasız gelebilir ama şöyle anlatayım

2000cc cdx lerin anahtara basılı tutunca camı kapatma özelliği fabrikasyon yoktur

fakat siz x20xev li bir omeganın merkezi kilit programlamasını yaparsanız eğer bu özellik aktif hale gelecektir.

Tüm cosmolarda elektrikli katlanır ayna yok.2006 ve 2009 modellerde vardı sanırım.Diğer model yıllarında normal elle katlanır . Buna göre yazdım. Eğer aracınızda elektrikli katlanır ayna varsa kumandadan kapatmak için Serhat Beyin paylaştığı devre işinizi görür

benim aracım 2005 elektrikli katlanır ayna mevcut.Serhat bey'in paylaştığı devre mantıksal olarak yapılabilir bunu opel servisinden öğrendim fakat aracın genel elektrik tesisatına zarar verir dediler yaptırma dediler.zaten benim derdim katlanır aynaların kapanması değil sadece.benim asıl isteğim aracın panaromik cam'ıda komple kapansın..

Bir önceki CDX aracımda şase yapılarak kumanda kapatma butonuna basınca camlar kendiliğinden kapanıyordu. Fakat özellikle yaz aylarında camların tamamen kapanması deri döşeme olmasıyndan dolayı ciddi anlamda bir sorun teşkil ediyorudu. Daha sonra Teck2 ile merkezi kilit programını değiştirdim. Kumandandan basılı tutunca camlar komple kapanıyordu. Bunun da sıkıntısı uzun bir süre basılı turmak gerekiyordu ve tam kapandığından emin oluncaya kadr başından ayrılamıyordum. Ben de her iki sistemi birlşeştiridim. Şase kaplolarını çok zarif bir düğme ile sol dizin gelediği alana bağlattım. Kışın camların tamamen kapanması sorun olmadığı için şase özelliğinden yazın da yarım kapalı vaziyette bırkakmak istediğimde kumandadan kapatarak hallettim.

Geri