Hırsızlık olayı ve bir soru...

Bu anlattığım olay iki gün önce oldu. ondan birkaç gün öncede bizim civarlardaki tüm opellerin airbag leri çalmışlar. Tam ben arabaya tesisatı yaptırıp otoparka çekmeye başladım. İki gün sonra milletin airbagleri götürmüşler. arkadaşın pejo 307 vardı ona da girmişler fakat birşey almadan çıkmışlar.

demek o araba da immobiliser yoktu dusundumde.. anahtar çoğaltmak isteyen müşteri kendisi gidip yetkili servisten kimlik ruhsat imza karşılığı anahtar sipariş edebiliyo ancak ve bu anahtarlar kodsuz geliyo.dolayısıyla sadece yetkili servislerde bulunan cihazlar sayesinde kodlama işlemi gerçekleştiriliyo

Allah fırsat vermesin gerçekten çok kötü bir durum ... :eek: :( :mad:

immo. olan araclarda boyle bise yasanmıyor.
ben guvenlikli film cam immo direksiyon kilidi ve pedal baston kilit koydum.cocuk kilidi etkin Gerisi Allaha emanet.
Istanbul cıgrından cıktı iyice..
sırtlayıp goturmezler di mi:confused:

ya ne yapsam...aklım bulandı....ona da tedbir alsam mı.....baja kilidi degiscez bi de...arabada garantide...napsam

bukadar abartmayın ne kompresörler çalınıyo sizinkinimi çalamıcaklar.immo bilmem ne hikaye hırsız gözüne kestirmesin sizin arabayı kestirirse kimse kurtaramaz ne baston kilit ne immo ne cam filmi(zaten camı kırmazlar merak etme)...ben hiçbişey yapmıyorum kaskosu yokmu zaten içiniz rahat olsun.duanızı edip yatın.ha yok gene korkarım diyosan zain sana tavsiyem aküyü sök hergece götür eve:kop:bu paranoyanın başka sonu yok.

bukadar abartmayın ne kompresörler çalınıyo sizinkinimi çalamıcaklar.immo bilmem ne hikaye hırsız gözüne kestirmesin sizin arabayı kestirirse kimse kurtaramaz ne baston kilit ne immo ne cam filmi(zaten camı kırmazlar merak etme)...ben hiçbişey yapmıyorum kaskosu yokmu zaten içiniz rahat olsun.duanızı edip yatın.ha yok gene korkarım diyosan zain sana tavsiyem aküyü sök hergece götür eve:kop:bu paranoyanın başka sonu yok.

kızım ya cok dıkkat cekıyorm:pon:

Abi haklısın ya bende öyle kasko var diyorum kafamı yastığa vuruyorum tabikide çalınca çok üzülürüm ama adam kafaya koyduysa çalmayı çalacak bi kere. yada en basitinden arabanı çizikleri içinde tanıyamaz yada ayna ile tekerleri sağlam bulamazsın. öle olacağına çalınsın yahu siyah arabamı çizikler içinde görmeye dayanamam aynaları aşşa bükük şekilde

Eskiden Şahin'lerin depo kapağını çalarlardı,ertesi gün de gelip,yaptıkları anahtarlarla marşa basıp giderlerdi... :)

Herkes önlemini almalı,gerisi eilimizde değil,Allah korusun...

(zaten camı kırmazlar merak etme)..quote]
camıda kolayca kırıyola arkadaşım benim tesisat çalındı kelebeği de değil komple indirmişler
kelebek camımıkırmışlaryapma ya.öncam daha ucu< değilmi kelebekten.her türlü darbe yaniii.vay insafsızlar.ya ben birşeyler duymuştum.acaba aslıastarı varmı bilemiyorum.araç içine girince immoyu devre dışı bırakmak yada çıkmacıdan alınan bir immoyla değişmek mümkün mü acaba.çünkü bu şekilde araçların çalındığı lafları olmuştu.

kelebek camımıkırmışlaryapma ya.öncam daha ucu< değilmi kelebekten.her türlü darbe yaniii.vay insafsızlar.ya ben birşeyler duymuştum.acaba aslıastarı varmı bilemiyorum.araç içine girince immoyu devre dışı bırakmak yada çıkmacıdan alınan bir immoyla değişmek mümkün mü acaba.çünkü bu şekilde araçların çalındığı lafları olmuştu.

doğru duydunki aynı şeyi bende duydum.o tip hırsızlar laptopla geziyo ama bizim corsalara dadanmazlar kompresör neyim çalıyolar...

Geri