hyundai era 110 hp syle..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan balkay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bir araba taxi olduysa alınabilecek seviyede çok masrafı olmayan çıkarsa bile ucuza halledilebilecek bir arabadır..benim görüşüm bu

herkesin kendi gorusudur karısılmaz ama bana o arabalar bir astra F 'ın veya vectra A 'nın verdiği guveni veremiyo. kuzenimde 2009 era var ama 2000 astra kadar rahat değil.

valla 2 yıl hyundai satmış biri olarak şunu diyebilirim.
BAZI ŞEYLER DIŞARDAN GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DEĞİL.
mesela getz. ben bu arabaya kalıbımı basarım, sattığım hatta halen etrafıma aldırdığım bir araçdır. hepside allah razı olsun demiştir.
2 sene şirketin getzinin anasını belledim ama o araba sadece 1 tane park ampulü patlattı. ki mercedesde 4 sene çalışmışlığım var, ne mercedesleri görmüşlüğüm var siz düşünün.

eraya gelince ilk çıktığında elektirikli direksiyon problemini çok yaptı. halende yapıyor ve hidrolik direksiyona çok geç döndü. çok bozuk yollarda ön düzende parça istiyor ama zaten kaç paraki. ön tampon kaç para bileniniz varmı. ben işten çıkarken 44 tl idi? ya ön cam? 90 tl idi.
ha ama eski accentlerde bağımsız olan arka süspansiyon eralarda dingilli. viraja öle lap die giremessiniz. başka bi sorunda duymadım. bir zamanlar erayı kötüleyen taksiciler vardı. şöledir böledir diye (izmitde) hep derdim onlara birgün hepiniz hyundai alacaksınız diye. gülerlerdi. şimdi hepsinde era var. araba ucuz, servis ucuz, garanti uzun, yakıt iyi, performans iyi adam ne yapsın. izmitde biraz servis problemi var ama onuda kavga dövüş hallediyolar. bizim servisin ustaları biraz havalıdır da.

kısacası. hyundaide getz, elentra, matrix, h100 kamyonet ve panelvanlar, starex CRDİ motorlular (ama mutlaka crdi) beğendiğim ve tavsiye ettiğim araçlardır. binmeyende, iyi servise denk gelmeyende bilemez.

bu arada era 1100 kg civarıdır, getz 1187 kg dır. her ikiside 4 yıldızlı olması lazım. hyundai 5 senedir amerikada en sorunsuz marka seçiliyor (lüks segmentde).

Bende bunu demek istedim zaten. Mesela Megane II nin ön çamurlukları plastikten yapılmış. Bu arabaya teneke de diyemeyiz o halde tenekeden demi daha çürük. Hayır tabiki değil. Sonuçta adamlar bir modeli tasarlarken yıllarca uğraşıp bir çok teste tabi tutuyorlar. İsteseler 2mm saçta koyarlar arabaya ama heralde en az 2,4 lt motor koymaları gerekir :)))

Benim Era ve Getz e güvenli dememin nedeni de zaten fiyatına göre. Bir Era fiyatına Astra alamayacağımıza göre... Benim görüşüm Era ve Getz fiyatına göre çok iyi ve gayet güvenli. Tabiki kendinden daha pahalı olan bir aracın verdiği güveni veremez sürücüye ama Ülkemiz yol koşullarına baktığımızdada ben Tekirdağlı olarak burada çok lüks bir araba sürmek istemem. Yollara yol demek için ispat şahit lazım. Özellikle yeni yapılan çevre yolunda giderken taş vurmaması mümkün değil. Şehir içinde giderken bir hendeğe düşmemek mümkün değil. Parçası ucuz bakımı masrafsız servisi uzun olan bir araba kullanmak daha mantıklı bana göre.

Olasılık sıfırın altında derken evet haklısınız sıfırın altında olmaz :))) idare edin işte :)

era'yı biLmem ama 2008 Getz'e bindim hızlanması falan harika.. Era da onun üstünde bi araç olduğuna göre daha iyidir diye düşünüyorum..

arkadaslar konu hortlamis ama...:)
bende biseyler soylemek istiyorum
bi ara bede hyundai santa fe almistim valla herkes gel alma etme eyleme dediysede ben aldim
sonradan da cok konustular neden aldin falan kimseye laf kondurmuyorum
ama bu bi gercekki...HYUNDAI YARAMAZ adamlarin isciligi berbat yani hyundai alana kadar at arabasina bin...
tamam motoru falan cok super ve guzel, dis tasarimi heybetli gosteriyor arabayi ama iscilik bes para etmez UZAK DURUN...!

(NOT: bu benim gorusum bana gore oyle)

arkadaslar konu hortlamis ama...:)
bende biseyler soylemek istiyorum
bi ara bede hyundai santa fe almistim valla herkes gel alma etme eyleme dediysede ben aldim
sonradan da cok konustular neden aldin falan kimseye laf kondurmuyorum
ama bu bi gercekki...HYUNDAI YARAMAZ adamlarin isciligi berbat yani hyundai alana kadar at arabasina bin...
tamam motoru falan cok super ve guzel, dis tasarimi heybetli gosteriyor arabayi ama iscilik bes para etmez UZAK DURUN...!

(NOT: bu benim gorusum bana gore oyle)

goçhisarlı gardaşım, işçilik parasına göre normal. özellikle türkiyede biz çok normal karşılıyoruz.
bu sene gurbetcilere baktım baya santafe var. sanırım ucuz. en çokda hollandalılarda var.
buralarda önemli olan işçilikden ziyade yakıt servis garanti ve sorunsuzluk.

Geri