ilan verdim arayan yok :(

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erhan41
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Param olsa bile şu dönem almam. Adam 32bine galeriden aldığı classic 3 astra ya 35bin istiyor. Neymiş efendim piyasa yükselmiş (: vergilerdeki ufak artışın üstüne milletin birbirini gaza getirmesinden başka bişey değil kanımca..
Konu sahibi alınmasın arabasına pahalı demiyorum ama şu dönem param olsa bile araç almam.
Plaka değişikliğinde de ilk bakışta satış ve plaka ili farklıysa bana antipatik geliyor bilmem başkası ne düşünür (:

Özellikle iç piyasa da araç fiyatlarının düşmesi için araç alacak kişilerin bilinçli olması gerek ya değilse bu işin içinden çıkılmaz. Zaten sıfır araç bayileri ikinci el piyasasını ezip geçiyor eskiden daha çok galeri görürdüm ama şimdi onlar da bir bir kayıplara karışmaya başladı.

En çokta bu dönemde şu araçları götürüp kontrol ettirilen sistem çok hoşuma gidiyor. Eskiden araçta bozuk kaporta filan varsa sür macunu çek üstüne boyayı sat gitsin...

Bu şekilde iş yapanlar tarih oldu bu sistemler sayesinde.

Özellikle iç piyasa da araç fiyatlarının düşmesi için araç alacak kişilerin bilinçli olması gerek ya değilse bu işin içinden çıkılmaz. Zaten sıfır araç bayileri ikinci el piyasasını ezip geçiyor eskiden daha çok galeri görürdüm ama şimdi onlar da bir bir kayıplara karışmaya başladı.

En çokta bu dönemde şu araçları götürüp kontrol ettirilen sistem çok hoşuma gidiyor. Eskiden araçta bozuk kaporta filan varsa sür macunu çek üstüne boyayı sat gitsin...

Bu şekilde iş yapanlar tarih oldu bu sistemler sayesinde.

nadir abi yeri gelmişken sormak istedim birkaç aya kız kardeşime fiesta corsa tarzı bir araç alıcaz dediğin sistem nedir expertiz raporu falan mı? atıyorum opel aldık opel yetkili servisine mi gideceğiz?ilk defa 2. el araç alıcaz nerelere göstereceğiz hangi yolu izleyeceğiz hiç bilmiyorum.yardımcı olur musun? teşekkür ederim.

Şu dönemde 10 kişiden 8'i al-sat yaptığından fiyatlar düşmez. Aksine yükselir.

ümraniye araba pazarına vakti olan gitsin :D
tam komedi. adamın arabası yıkılıyo çektiği fiyatlar akıllara zarar.
araba biniciden alınır. galeriden alınmaz.
km düşürmeyen galeri zaten yok. en şereflisinden en şerefsizine kadar aynı.
pazar günü ümraniye oto pazarındayım. 2012 opel corsa 1.4 at 40 bindeki araç 39 bin yazmış. 2 parça boya var.
bizde 2011 opel corsa 1.3 cdti aldık 34500 hemde 0 km.
satacağız valla bu fiyatlar sayesinde kredi faizini hiç etmiş oluruz :D

nadir abi yeri gelmişken sormak istedim birkaç aya kız kardeşime fiesta corsa tarzı bir araç alıcaz dediğin sistem nedir expertiz raporu falan mı? atıyorum opel aldık opel yetkili servisine mi gideceğiz?ilk defa 2. el araç alıcaz nerelere göstereceğiz hangi yolu izleyeceğiz hiç bilmiyorum.yardımcı olur musun? teşekkür ederim.

Yetkili servisler de bu işi yapıyor ama özel kişiler de şimdi yetkili servise gider isen çok para isterler. Dışarı da bu işi 70 ile 100 TL yapıyorlar. Kaporta, boya,süspansiyon sistemi, motor komple kontrol ediliyor.

bosch car servisi istanbulda 70 90 150 tl arası her şubesi kafasına göre fiyat biçiyor. 2 gün önce arkadaşın leonuna bostancı sanayideki bosch car servisinde 90 tl'ye yaptırdık....

şimdi söle bi durum çıkıyo ortaya 119000 tl verip a5 alacağıma bmw 3,20 2013 alırım. tabiki tercih meselesidir :)

Ama şöyle bir durum var;
A5 in muadili 4 serisidir.
3.20i 1.6 motor 170 beygirdir ve 4 çekeri yoktur. (benzinli için)
3.28i 2.0 motor ve 245 beygirdir. Beygir olarak Audiden fazladır.Ancak içi A5 den daha dardır (Audinin baş mesafesi düşük diz mesafesi yüksek)ve bununda 4 çekeri yoktur.3.20nin İçi dar derken A5 e göre dar, bana göre gayet yeterli...
Eşdeğer olarak A.5 in karşılığı olan 4.28i xdrive(grand coope) dir ve A5 den bir gömlek üstündür.
Ancak 2010 modeli yoktur.
2013 model fiyatları standart donanımları ile hemen hemen aynıdır.(210 bin civarı) Opsiyonel seçtiğiniz şeyler eklenince Audi, Bmw yi geçmektedir. Zaten bu yüzden patronum 4.28 xdrive aldı.
Bende A5 e o kadar para vermem, gider 2008 5,30d xdrive alırım... :)

Ama şöyle bir durum var;
A5 in muadili 4 serisidir.
3.20i 1.6 motor 170 beygirdir ve 4 çekeri yoktur. (benzinli için)
3.28i 2.0 motor ve 245 beygirdir. Beygir olarak Audiden fazladır.Ancak içi A5 den daha dardır (Audinin baş mesafesi düşük diz mesafesi yüksek)ve bununda 4 çekeri yoktur.3.20nin İçi dar derken A5 e göre dar, bana göre gayet yeterli...
Eşdeğer olarak A.5 in karşılığı olan 4.28i xdrive(grand coope) dir ve A5 den bir gömlek üstündür.
Ancak 2010 modeli yoktur.
2013 model fiyatları standart donanımları ile hemen hemen aynıdır.(210 bin civarı) Opsiyonel seçtiğiniz şeyler eklenince Audi, Bmw yi geçmektedir. Zaten bu yüzden patronum 4.28 xdrive aldı.
Bende A5 e o kadar para vermem, gider 2008 5,30d xdrive alırım... :)

donanım motor sağlamlık vs vs vs. herşeyde üstün olsa dahi biri BMW biri audi. tabiki göreceli bi kavramdır sadece fikrimi söledim.

bosch car servisi istanbulda 70 90 150 tl arası her şubesi kafasına göre fiyat biçiyor. 2 gün önce arkadaşın leonuna bostancı sanayideki bosch car servisinde 90 tl'ye yaptırdık....

İST/çekmeköy bosch car 150 tl istiyor. hakkını veriyorlar mı bilmiyorum. 15- 20 dk süryormuş kontrol

Geri