ilginç bi konu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan eskikasa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sağol abicim Allaha şükür işim hazır :D Daha doğrusu ben mesleğimi babamın işine göre seçtim zaten ilgi alanım olan bir konu. Tabi mezun olduktan sonra baba ben mezun oldum geldim sen artık bırakabilirsin ben geçeceğim işlerin başına demekle olmuyor. 5 Yıldır yazlarımı imalat kısmında diğer çalışanlarla aynı şartlarda hatta neden bilmiyorum ama bana daha biraz daha fazla yükleniyorlardı (babamın talimatı olabilir :D ) o şekilde çalıştım dahada çalışmam gerekiyor diye düşünüyorum en dipten başlamadan yukarı çıkmanın pek yararlı olacağını düşünmüyorum.
en iyisini yapmışsın
aynen devam..

Fark var arkadaşlar.....hayatını kolay ve belirsiz bir gelece'ğe bağlayan'la....Adam gibi okuyup, hakederek ve emek vererek biryerlere gelen yada gelmeye çalışan insanlar arasında....fark var....

Bence toplumu kandırarak kolay kazanma yöntemini seçen insanları , mücadele vererek çalışan insanlarla kıyaslamak ....mantıklı değil....

O tür insanların yazdıkları yazılar...bir rüzgar esmesini bekler...kaybolmak için..

Kaldıki çalışan ve emek veren insanlar yazılarını taş'a yazarlar....o yazılar kolay kolay silinmezler...

Fark vaarrr....:cool:

Bende 1 yıl ücretli olmak üzere üç yıldır öğretmenim.Hem okudum hem çalıştım hayat gerçekten zor.

bende aynı şekilde hem okudum hem çalıştım. 4. yılım bu benim.

ev hazır, buyuk ihtimalle yesil kartta tamam, vergisiz aylık 6000 lira civarı gelir de var, ayrıca yiyecek yardımı ıvır-zıvır yardımıda alıyolardır, daha ne olsun mis gibi hayat bizde okuyalım rahat bi hayat yasayalım derken gencliğimizi harcıyoruz sirketlerde. adamların yasantısına bak ya.....

arkadaşlar satılık temiz bezi olan var mı? iş çıkacağım da ;)
Bak bu iyiydi :) bez benden fiber+camsil :) ilk hafta yarısını bana verirsin sonra malzemeler sende kalır :)

bizim gibiler varken ahmet niye okusun, niye çalışsın. akşam eve gidince kerizleri yolduk diye ne dalga geçiyorlardır.

benım bı hıkayem var ama bu durumdan bıraz farklı bundan 2 sene once haftalıgımı almıstım ıs yerınden cıktım evıme dogru gıtmek ıcın dolmusların yolunu tuttum sakaryanın en gözde mekanı cark caddesınde yuruken yanıma ırı yarı inşaat işçisi tipli bi adam geldi bakarmısın dedi buyur dedim para istemiyorum dedi karnım cok ac surdan bı nohut pilav alırmısın dedei ben de önyargıyla hayır dedim bastım gittim duraga geldım içim içimi kemirdi pişman oldum geri dondum adamı bulamadım böyleleride var şimdi çalıştıgım süpermarkete geliolar karnımız ac dıye para vermıyorum bı kalıp beyaz peynır bı ekmek bı cola hade güle güle kımı dua edıo kımı salak salak yüzüme bakıo

Geri