ilk triger değişimi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mfg
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sente ayarı trigerin gerginli ayarı elle bastırdığında 1.5 cm filan esnemelidir.benim verdiğim veriler servis verileri aslında dizelde 110-120 bin km de yeni yeni trigerden ses geliyormuş .zaten hiçbir zaman takılan triger orjinalin yerini tutmuyormuş onun için 2. trigerin süresini kısa tutmak lazım imiş

:)

cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim yanıtlardan ben şu sonucu çıkarttım yanılıyormuyum acaba
1- araç 4. yılını doldurmamış ancak 60000 km yi görmüşse trigeri değiş
2- araç 60000 km görmemiş ancak 4 yıl olmuşsa trigeri değiş (galiba bu seçenek benimki 2005 model 50000 km)

arkadaşlar hepinize selamlar aracım astra classic şuan 50000km yakında kışlık bakıma gidecem triger kayışını değişmem gerekirmi yada ilk trigeri kaç binde değişmem mantıklı olur şimdiden teşekkürler

Arkadaşım dizellerde 60.000 km'de benzinli araçlarda 90.000 km' değişir.

sente ayarı trigerin gerginli ayarı elle bastırdığında 1.5 cm filan esnemelidir.benim verdiğim veriler servis verileri aslında dizelde 110-120 bin km de yeni yeni trigerden ses geliyormuş .zaten hiçbir zaman takılan triger orjinalin yerini tutmuyormuş onun için 2. trigerin süresini kısa tutmak lazım imiş
arkadasım lutfen yanlıs bilgi verme 1.5 cm esnemesı gereken dedıgın olay reno 12 ve tofaşta var + oda dınamo kayısı için. artık otomatık gergı dıye bırsey cıktı bılmem haberın varmı, trıger kayısı 1.5 santım esnemez.
sente ayarı kısaca zamanlama ayarıdır.

Geri