insignia 1.6 dizel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan whiteman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7-8 yıldır bindiğim opel astra edition aracımı çok memnun olmamla birlikte değiştirmeyi ve 0 bira araç almayı düşünüyorum. Dış hatları çok hoşuma giden insignia alayım diyorum ama dizelleri 2.0 1.6 sı yok. Benzinde ise Lpg uygulamasında da problem çıkarıyor. Yakın arkadaşım aldı 6 ay sonra motoru elinde kaldı. 3500 tl masrafı garantiden kurtardı sonra hemen sattı. Diğer markaları araştırdığımda aynı sınıfta olan passatın 1.6 dizel seçeneği mevcut. İnsignia neden 1.6 dizel üretmiyor veya üretilme durumu varmı? ona göre gerekirse 1 yıl daha bekleyebilirim.

yarayı deşmişşin opelın en buyuk sıkıntısı bu zaten 1.6 dızel olmayısı yurt dısında cıktı dıye yazdı arkadslarımız ama bakalım tukıyemıze ne zaman gelıcek 1.6 motor secenegı..

Opel ipe sapa gelmez yeniliklerin firmasıdır, yeni passat yeni jetta vesaire aynı segmentlerde yeni modeller çıktığında opel kanımca yeni tasarımını 1.6 dizel motorla diğer firmaların gözlerine sokacak gibime geliyor,büyük riske giriyorlar eğer çift kavramalı 7-8 kademeli bir şanzıman + 1.6 yüksek verimli turbo dizel motor seçeneğini sunarlarsa piyasadaki rekabetin çok farklı noktalara gelmesine sebep olabilirler, tabi bunlar tahmin, kuru kuru motor da çıkarabilir.

1.6 dizel 136 hp insigniada kullanılacak. Ancak tam tarih belli değil. Ayrıca 1.6 170 hp dizelde gündemde.

2016 diye açıklama yaptı Opel Türkiye genel müdürü , bu yil sadece Zafira ile gelecekmiş , astra ve insignia icin 1.6 dizel 2016 yılı baslarında geliyormuş :(

sonunda geliyor ya oda birşey umarım volanı haraketli olmaz :(

1.6 dizel gelecek..Doğrudur ''akıllı fabrika'' dedikleri macaristan fabrikasında üretilecek... Kişisel fikrim olarak beygirle sorunu yok opel motorlarının...Torkla sorunu var.. mesela 1.4 T insignia yapıyorsun, tamam çok iddialısın motor kombinesi 140hp + 18'' jant ve 245 lastikle + 1.5 tonu aşan ağırlığıyla + 6 ileri ile + 7.8-8.5 lt tutturuyorsun çok rahat...200 nm tork yerine 320 bilemedin 280 nm tork kullanılsa yine iyi..Bu yeni 1.6 motor da 2.0 cdti ve 1.7 cdti platformu yerine gelecek aynı zamanda da bu 2 motordan hem daha performanslı hem daha ekonomik olacak euro 6 standartlarını karşılacayacak.. 350 nm torktan söz ediliyor en baz 136 hp lik olanla ve bu motoru insignia ile alırsak misal alındığı gibi chiplenip ~ 190 hp ve ~ 420 nm tork zorlanır..Köpek gibi de olur af buyurun..

Son düzenleme:
Benim anlamadığım madem insignia alacak kadar paranız var ve dizel tercih o zaman 2,000 motor bence olmalı. Yani yanlış anlamayın bir araca 70 bin verecem 80 bin verecem sonra ekonomi arayacam yok çekmeyecek yok chipleteyşm vs vs . baba gibi 90 bin ver 2000 motor dizel al keyfine bak benim görüşüm.

yada astra sedan al hem 1,3 hem ucuz vergi hem sedan hem ekonomik. Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence böyle.....

Benim anlamadığım madem insignia alacak kadar paranız var ve dizel tercih o zaman 2,000 motor bence olmalı. Yani yanlış anlamayın bir araca 70 bin verecem 80 bin verecem sonra ekonomi arayacam yok çekmeyecek yok chipleteyşm vs vs . baba gibi 90 bin ver 2000 motor dizel al keyfine bak benim görüşüm.

yada astra sedan al hem 1,3 hem ucuz vergi hem sedan hem ekonomik. Gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence böyle.....

yıllardır devletin akaryakıttan tut her türlü şeye kadar bizi soyduğunun farkındayız, ve sıfır otomobil alırken 1.6 ile 2.0 hacimli motor arasında dünyalar kadar fark var. 50 bin liralık almaya parası olan insanın 1.3 cdti astra almaması gerekir onu alacak paran varsa 1.6T alacaksın ve dip gaz gideceksin gibi bir düz mantık yapmamız gerekirdi. Bu paralar zaten aracı alırken bir kez verilip daha sonrasında rutin bakımlar + ekonomik yakıt giderini düşünerek veriliyor. Ben 6 aylık 123 TL mtv verirken bile keşke daha da düşse diye düşünüyorum, siz hesap edin sıfır ve yüksek hacimli araç alacak olanları...

Geri