İnsİgnİa savar . 96|2.0 cdx

Egsantrik kaç derece? 285
Kasnak çapları neler? 30 mm
Sıkıştırma ne oldu? 11 Lpg de biniyoruz ...
Gömlek, saplamalar ne marka? goetze
Piston ne kullandın? forged orjinal pistonlara binayen daha dayanıklı
İntercooler kullandın mı? 0,7 bar'lık sıkıştırlılmış havayı süzecek kapasitede radyatörümüz var gerek duyulmadı
Turbo modelin ne? Turbo Lag
Egt kaç? egt sensörü takılmadı ama 800 ile 850 derece aralarında dolaşıyor
Manifoltu nasıl yaptırdın? Ne olarak biraz daha açarsan cevaplarım
Saplamaların markası ne? victor rains
Kaç psi? 210 bg
Aktarmada ne kullandın? Neye göre aktarma ?
Şanzuman ne? 170hp de 3 kez f18 kırdım. F21 pridirek dağıttı. Seninki neymiş? Fdr si ne? F18 X20XE
Ön difransiyel, Gt mi kullandın? f20
1.6 ya, 2.0 motoru swap ederken, ruhsata nasıl işlettin? İşli değil .
Maf sensörünü hangi wideband ile değiştin neden? maf sensörünü AEM marka bir wideband ile değiştirdim çünkü yüksek rölanti sonucu maf sensörü yanmaya başladı .
Widebanda full loop da okuduğun değer kaç? 17
Hangi ecuyu kullandın? Kim yaptı yazılımı? x20xev
Motor numaran nedir? C20NE ile başlıyor
Cd ve cdx dediğin arasındaki motordaki farklılık nelerdir? şanzuman harici fark yok . ha bide cruise control .sunroof,maun kaplama,xenon,deri koltuk,cd çalar

ALAMADIĞIN CEVAP VARSA YAZ YANITLIYIM ABİCİM

1.cd ve Cdx arasındaki motor farklıdır. Donanım sormadım, onu araştır öğren.
2. C20NE yok daha neler. Max. devri 6400 ve üstten TEK egzantrikli ve 285 dereceli cam upgrade üretimi bulamadım. Özel yaptırdın demek.
3. 9.2 olan sıkıştırmayı 11 e çıkartamazsın, yakıt ile de alakasızdır sıkıştırma oranı.
4. CA30 kasnak doğru seçim.
5. C20NE bosch motronic ecu(104 no) ile sürülür, x20xev ecu demişsin, maalesef üreticisi aynı da olsa çalışmaz.
6. Tam gazda afr 17 fazla yazmışsın. 17 de detenasyon olur o motor direk kırılır. Normalde 14.7 değer en sağlıklı benzinin yanması içindir. Yani sen 17 birim havaya 1 birim yakıt yolluyorsun. Benzinde bile kırıcı oran iken birde lpg diyorsun.
7. Daha çok şey var ama yazmıyorum, Aracının plakalı kaput altı resmi, 210 dyno verisi vs. vermeden, tüm konulara mesaj yazmanız sınırlandırılmıştır. Resimleri info@opelim.net adresine atarsanız, konu altından paylaşırım, tartışırız.

Yorumsuz, biliğin ağzımı ayırdım bakakaldım :D

emre abi vectra b ile yapmadığı iş kalmamış adam gelmiş aşık atıyor :D

C20ne kullanana kadar c20let koysaydın zaten stok olarak 200hp alırdın ;)

yukarıda yazılanlardan 1 tanesini bile yapmadığım gibi herhangi birinde ne denmek istiyor nu bile anlamaıdm :)

bugün sanayiye gittim. benim vectranın performansı iyice can sıkmaya başlamıştı. ustaya dedim atalım şu motoru koyalım insignia 2.0 cdti 1.5 2 saatini almadı montajı. arabaya şimdi kadran dayanmıyor.300 km hıza 15 saniyede çıkıyor. :D

[MENTION=18022]Fætih[/MENTION], sıkıyo mu harbiden performansı canını :D

Cuma ankaraya gittim yolda 2.0 cd ile kapistik daha dogrusu kapisamadik o zaman sikti canimi :D

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri