İstanbul-Antalya

opelastra2337

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhabalar.Bir opelci olarak bu siteye yeni kayıt oldum.Hemen bi soruyla görüş ve önerilerinizi almak istiyorum.Konuyu açacak en uygun bölümün burası olduğunu düşündüm umarım yanlış bi şey yapmamışımdır.Pazar akşamı İstanbul'dan yola çıkıp Antalya-Side'ye gideceğim.Kısa süre önce bu yolu giden arkadaşlar yol tavsiyelerini paylaşırsa çok memnun olurum şimdiden herkese teşekkürler.

Arkadaşlar yardımcı olacak hiç kimse yokmu ya?Daha önce bir çok uzun yol yaptım fakat bu güzergah'tan ilk defa gideceğim.Lütfen yardımcı olun.Görüşleriniz benim için önemli..

Arkadaşım gecenin 3 ünde cevap alman biraz zor. Bilgisi olan birazdan yazar buralara. Ayrıca yol tavsiyesi ne demek? biraz açıklar mısın?

Mesala geçtiğimiz güzergahlarda dikkat edilecek yollar,radarlar,yolda mola için tesis önerileri Side'ye Burdur mu Isparta üzerinden mi gidilmeli?Yola gece çıkmayı düşünüyorum.Kız arkadaşımla gideceğim.Ondan ters bi durumla karşılaşmamak için siz değerli arkadaşlarımın fikrini almak istedim..

sideye ankara'dan gitsen konya üstü en güzeli olur. ama istanbul'dan gelirsen afyon güzergahından ineceksen en güzeli ısparta üstü inmen. En azından antalya şehir trafiğini görmeden havaalanı önünden çıkar dümdüz devam edersin...

Isparta istikameti yolu daha kısaltır diyosun ve şehir içine girmemek tabi büyük avantaj teşekkür ederim arkadaşım önerini dikkate alacam..

ısparta yolunu kullanmayın hem gidiş geliş hemde yol bozuk ayrıca kamyoncu güzergahı. burdur üzerinden gelirseniz hem vakit olarak kazanırsınız hemde yol düzgün tek şerit. Antalya trafiği abartılacak kadar kalabalık değil sadece sabah 7.30 -9.00 arasına denk gelmeyin gerçi denk gelseniz bile kepez üzerinden havalimanına kadar 15 dakikada ulaşırsınız . konya yolundan gelirim dersenizde o yolda çok bozuk özellikle akseki civarı yol çalışmaları fazlaca en mantıklısı İstanbul-ankara-afyon-burdur-antalya-side.. ayrıca burdurun içinden geçmiyor yol çevre yolundan geçeceksiniz...

ben geçen hafta ankara'dan antalya'ya gittim
afyon üzerinden gittiğimde gayet rahattı
dönüşte yanlışlıkla ısparta yoluna girmişim
40-50 km daha kısa ama yukarıda bir arkadaşın da bahsettiği gibi
yol oldukça kalabalık

wala istanbul-ankara-afyon-burdur-antalya-side = 1000 km eder. istanbul afyon ısparta side yaparsanız 100 kmden fazla yol kısalır. Isparta yolu o kadar da kötü değil. Tercih sizin ben size sunduğum tüm yolları denedim. Ankara'dan ısparta yolu kullanarak antalyaya gitmem ama afyondan sideye gideceksem elbette ısparta yolunu kullanırım. Hem görmediyseniz müthiş bir göl ve orman manzarası vardır. ama ankara side yol alternatiflerinden en güzel ve en kısa olanı konya üstüdür...

Arkadaşlar hepinizin yorumlarını tek tek okudum çok teşekkürler Burdur mu Isparta mı üzerinden kararsız kaldım.Aslında düşüncem yolu kısaltmak için Isparta yolunu kullanmak gerçekten çok rahatsız edici bir yol mu ya kararsız kaldım?Kaç km acaba Isparta-Side arası çok uzun değilse galiba o yolunu kullanacam.Bir de acaba İstanbul-Side Isparta üzerinden ortalama 110 km süratle kaç saatimi alır acaba bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ona göre yakıt ikmali yapacam.

Geri