İstanbul-Antalya

onur kılıç'ın dediği gibi ısparta yolu çok zevkli, manzara müthiş
ancak önemli kısmı bölünmüş yol değil(gerçi üç şeritli)

wala istanbul-ankara-afyon-burdur-antalya-side = 1000 km eder. istanbul afyon ısparta side yaparsanız 100 kmden fazla yol kısalır. Isparta yolu o kadar da kötü değil. Tercih sizin ben size sunduğum tüm yolları denedim. Ankara'dan ısparta yolu kullanarak antalyaya gitmem ama afyondan sideye gideceksem elbette ısparta yolunu kullanırım. Hem görmediyseniz müthiş bir göl ve orman manzarası vardır. ama ankara side yol alternatiflerinden en güzel ve en kısa olanı konya üstüdür...

antalya burdur arası 122 km antalya ısparta arası 130 km burdur ısparta yol ayırımı ıspartaya 22 km burdura 35 km kepezüstü havalimanı çevreyolundan en fazla 15 km yol yapar nasıl 100 km den fazla yol kısalıyor anlamadım.. burdur üzerinden antalya ıstanbul 737 km + 80 km side +15 km de antalya çevreyolu total 832 km :) yani eğer gündüz vakti geçerseniz ısparta yolundan gelin ancak yol kötü olduğundan dolayı antalyaya min. 1,5 saatten önce giremezsiniz antalyaya diğer yoldan gelirseniz hem rahat hem hızlı bir şekilde gelirsiniz..ama siz yinede tüm yollarda dikkatli olun ne yazıkki çöken yol çok ve yol çalışmaları çok..hayırlı yolculuklar

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı anlatmışsınız her seyı sağolun ama aklım gene Burdur ya da Isparta üzerinden birini seçemiyor.Galiba o yol ayrımına gelince o anki ruh halime göre bir yol seçecem:rakir:

Geri