İyi mi Yaptım? (EGR Valfi markası)

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, egr valfi arızası vardı. çok şiddetli değildi. sprey sıkarak temizleme yapmama rağmen sorun çözülmedi. tinerde uzun süre bekletip temizlemek gibi uğraştırıcı bir derin temizlik de yapmadım. Derin temizlik, İptal ettirme, ve değiştirme seçenekleri arasında çok düşündüm. aracı yeni aldım (2 ay oldu). bu nedenle hemen iptal etmek de istemedim.
yenisini alma yoluna gittim. ancak alırken de tereddüt ettim. delphi mi alayım başka marka mı diye. sorun kronik olması hatta delphi olmasınının da uzun süre dayanacağı garantisi olmaması nedeniyle en ucuz olanını almaya karar verdim. sitede marka olarak helux yazıyor ama foto da olympic. yazıyor ithal garantili ürün. arada 85 TL. gibi neredeyse yarı yarıya fiyat farkı var. bobin(delphi), buji(NGK lpg buji) ve 4 lastik (nokian) sparişi de işin içine girince bu fiyat farkları yekün tuttuğu için böyle bir tercih yaptım. ama iyi mi yaptım? :) (hangi markalar alınır hangileri alınmaz)
http://www.**************/Opel-Vectra-B-Egr-Valfi-16-16v-Motorlar-X16XEL,PR-1118.html

Son düzenleme:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Artık sipariş vermişsiniz, iyi yapıp yapmadığınızı zaman gösterecek.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence EGR valfinide delphi al. kafan rahat etsin.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafam rahat etsin diye zamanında çok para harcadım ne kafam rahat etti ne de cebim. dediğim gibi sadece EGR alsam delphiyi düşünebilirdim. ayrıca iptal etmek de bir tercih olunca ucuza kaçayım dedim. ama sipariş verdiğini ben kullandım kötü, yada Delphi dışında çözüm yok, gibi bir tecrübe/yorum gelirse iptal ederim.
bu marka nasıl bişey diye de merak etmiyor değilim tabi :)

Son düzenleme:

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelen EGR valfi "TAP" marka çıktı. bu markayı bilen var mı?
inernette biraz baktım. opel için bobinleri de var ama hangi ülkenin vs. herhangi bir bilgiye ulaşamadım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ne gerek var uğraşmaya ya. Bu EGR adam olmaz zaten iptal en iyisi ben çektim fişini öyle kullanıyorum. Şimdi ki aklım olsa zamanın da canına okurdum ben bu parçanın.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca taktım. kısa mesafede (1km.) sürüşte bir sıkıntı yok gibi,arıza lambası şimdilik yanmadı ama scanmaster da hata okutursam p1405 arızası veriyor. acaba sokette vs. bir sıkıntı olabilir mi?