Jant değiştirmek nelere etki eder???

turbulanss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model opel corsa c aracim var.orjinal fabrika çikişi jantlar bildiğiniz gibi 13". 15" lik bir jant taktirmayi düşünüyorum.bu değişiklik yakit tüketimi ve arabanin aerodinamiğini etkilermi.en uygun jant ebatlari nedir bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...

15'' jant alın... zaten corsa c lerde orjinal olarak 15'' jantları var.. 185/55/15 alırsanız pek bir fark olcağını sanmıyorum..

genelde jant ve lastik satanlar en fazla 1'' büyütülmesini tavsiye ediyor, fazla büyütmek,ön takımın cabuk yıpranmasına,fren sistemlerinin zorlanmasına,yakıt tüketiminin artmasına,aracın kalkıslarda orjinale göre daha gec hızlanmasına ve kuvvetle ihtimal yayları değiştirmek zorunda kalmana sebebiyet verir...

15 inç corsanın orjinalinde sunulan bir ebat bi sıkıntı olmaz doğru ebatta lastikle birlikte kullanırsan... 185-55-15 uygun sanırım

188/55/15 başka yerlerden de duyduğum tavsiye edilen bir jant.sanırım alacağım zaman bu ebatlarda alacağım.birde arabam beyaz olduğu için parlak siyah tonda etrafı kırmızı şeritle çevrili bir jant düşünüyorum.tavsiyelerinizede açığım:)bu arada cahilliğimide hoş görün:) 188 55 15 lastik ebadı doğrumu? lani lastik ve jant numarası aynımı oluyor nasıl oluyor?
saygılarla

Son düzenleme:
genelde jant ve lastik satanlar en fazla 1'' büyütülmesini tavsiye ediyor, fazla büyütmek,ön takımın cabuk yıpranmasına,fren sistemlerinin zorlanmasına,yakıt tüketiminin artmasına,aracın kalkıslarda orjinale göre daha gec hızlanmasına ve kuvvetle ihtimal yayları değiştirmek zorunda kalmana sebebiyet verir...
Cengiz abi herşeyi demiş zaten.. :)

188/55/15 başka yerlerden de duyduğum tavsiye edilen bir jant.sanırım alacağım zaman bu ebatlarda alacağım.birde arabam beyaz olduğu için parlak siyah tonda etrafı kırmızı şeritle çevrili bir jant düşünüyorum.tavsiyelerinizede açığım:)bu arada cahilliğimide hoş görün:) 188 55 15 lastik ebadı doğrumu? lani lastik ve jant numarası aynımı oluyor nasıl oluyor?
saygılarla

evet 185-55-15 lastik ölçüsü...

siyah jant 15 inçte boğulur bence jant siyah olmasın..

hatta bulabilirsen ki büyük ihtimalle bulursun opelin herhangi bir modelinin 15 inç jantını takabilirsin corsa nın enjoylarında cosmolarında olan jantlardan falan bulabilirsin çıkma olarak hem daha uygun fiyatlı hemde daha orjinal olur...

orjinal 13 ise 1 inch büyütmeni tavsiye ederim 15 takarsan yokuşlarda kalkarken baskı balataya biraz daha fazla yük biner yakıt haliyle artar.175 65 14 tavsiye ederim

2004 model opel corsa c aracim var.orjinal fabrika çikişi jantlar bildiğiniz gibi 13". 15" lik bir jant taktirmayi düşünüyorum.bu değişiklik yakit tüketimi ve arabanin aerodinamiğini etkilermi.en uygun jant ebatlari nedir bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...
En uygun ebatlar fabrikanın taktıklarıdır. Bu ölçüler belli testlerden, hesaplardan sonra öngörülen değerlerdir.

bn degıstırdm bı problem yok

Geri