Jant Tavsiyesi Astra G

Hangi jant sizce?

• 1. resimdeki Speedline (mat siyah olacak renk) 15"

Oy: 4 11.8%
  • 2. resimdeki ETA BETA TETSUT 17" renk aynısı

Oy: 30 88.2%

• Kullanılan toplam oy
    34
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ankaralı hemşerim, madem yeni jant alacaksın eskileri de satarsın artık. Aracın şuanki üzerindeki jantlar nedir?

kesinlikle ikinci resimdeki jant

kesinlikle ve kesinlikle 2. resimdeki açık ara farkla hem de :D ama şunu da söyliyim bence siyah renk alma. aracı boğuyo. anca araç beyaz veya ona yakın açık bi renk olursa (ki o da bazı modellere) yakışıyo. ama bence metalikten şaşma derim...

abicim 11 kişi de 2. jantı söyledi.1.'yi söyleyen bile yokkk...işin rast gelsin..

Merhabalar,

Sitedeki arkadaşların %85 i 17'' diyecektir. Aslına bakarsanız en sağlıklısı 15'' olacaktır.

17'' jant ta aracınız için en uygun ölçü 45 yanak olacaktır ki bu yurdum yollarında "istisnasız" "rot/balansçı yolu göründü" anlamı taşımaktadır. Balansının bile bozulmadığı iddia edecek arkadaşlar da çıkacaktır ama bazı gerçekleri gözardı etmemek gerekmektedir:

1. Astra g ler kasa olarak düzeneğine göre ön tarafta çok yere basan araçlardır. 17'' nin size masrafı olacağı kesindir. Ancak, görüntüsü elbette harika olacaktır.

2. 15'' tan büyük her jant aracınızı yoracaktır. Bu ispatlanmıştır.

3. Motorunuz 1.8/2.0 ise size tek önerim 16'' jant olacaktır. Yanılmıyorsam, 205/50/16 en ideali olabilir.

4. Ben hala tüm astralarda (g lerde)aşağıdaki jant markası ve modelinde ısrarcıyım:

MOMO 15'' - GTR (üretici firmanın 16'' üretmemesinin sebebi yukarıda anlattığım gibi zaten jantın büyüklüğünün yeterli olması ve 17'' satamama ihtimalidir)

17'' 205/45/17 sürtme yapmıyor diye biliyorum (aracın orjinal süspansiyon sistemi ile)

gtr kesinlikle çok şık bir jant o konuda hemfikirim fakat 15 jant alınca arabayı basmak gerekiyor hem jant biraz daha gözüksün hemde şık olsun diye yani şöylede sorabilirim 17" 35mm yaymı 15" 50mm yaymı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri