kafayı taktım anlayan biri yardım etsin xenon

monza tavsiye ederim ancak opel astra'lar bildiğimi kadarıyla kısalarda h7 tip ampul kullanıyor.istanbuldan monza'yı h7 olarak 180'e alabilirsiniz.12000k yağışlı havalarda çok zayıf aydınlatma veriyor..

fazla para verip hella veya philips almaya ne gerek var? 130 liraya çin malı alıp takalım.bi arkadaşım da öyle yaptı.bigün yolda giderken... xenon beyin arızası ve farsız kaldı.düşünsenize uzun yolda gece başınıza böyle bişey geliyor.
hella gibi pahalı bi marka olmasa da en azından paraya kıyıp monza veya m-tec alın derim.faturası ve garanti belgesi olsun.

cyclon var aynısı başıma geldi gece giderken kafasına göre yanıp sönüyordu farlar çin malı alıpda riske girme çin malı aldınmı ucuza aldım diyorsun ama tam aksine ilerde o kit e bir xenon kit masrafı açıyor almışken gene çin malı al ama orta kalite kendini ispatlamış bir marka al mesela monza ve kamasonic den çevremde çok çok memnun insan var bende cyclon var amman diyim uzak dur

valla bende takıcam ama once ehlıyet almam lazım arabaya dogru durust bınemıyomkı dersane yüzünden farı ne yapıyım :D
ama arkadasların dedıgı gıbı orta kalıtede bır sey almak sıızn karınıza olur

peki bu uzun kısa olayı nasıl olacak usta sadece kısa takıyoz uzun olmuyo istersen takarız ama tavsiye etmem dedi selektörde parlama zamanı vb laflar etti ama bunun için ne yapayım peki

peki bu uzun kısa olayı nasıl olacak usta sadece kısa takıyoz uzun olmuyo istersen takarız ama tavsiye etmem dedi selektörde parlama zamanı vb laflar etti ama bunun için ne yapayım peki

Arkadaşım uzun farlarına kit takman anlamsız olur. Nedeni de şu; Xenon ampülün tam randıman vermesi için 3-4 sn süre geçmesi gerek.Açıldığı zaman yüksek bir akım çeker ve ampül ateşlenir, 3-4 sn lik ısınma sürecinden sonra akım 35 volta düşer. Bu yüzden xenon kitler selektör için uygun değildir. Eğer bu süre geçmeden açıp kapatırsan, yani selektör yaparsan ampulünün ömrü çok kısalır, kısa zamanda patlar.

Arkadaşım uzun farlarına kit takman anlamsız olur. Nedeni de şu; Xenon ampülün tam randıman vermesi için 3-4 sn süre geçmesi gerek.Açıldığı zaman yüksek bir akım çeker ve ampül ateşlenir, 3-4 sn lik ısınma sürecinden sonra akım 35 volta düşer. Bu yüzden xenon kitler selektör için uygun değildir. Eğer bu süre geçmeden açıp kapatırsan, yani selektör yaparsan ampulünün ömrü çok kısalır, kısa zamanda patlar.

Evet arkadaşım çok güzel yazmış kendi farlarımdan örnek vermek gerekirse benim kısalar h7 uzunlar h1 kısaları xenon yaptırdım uzunları ise xenonlara renk uyumu olsun diye en azından philips crystial vision takdım çok da hoş oldu gören bixenon zannediyor uzunlarla kısaları xenon yapmak istiyorsan bixenon yapıcaksın bixenonun mantığıda kısalar çalışırken devamlı arka planda uzunlarda yanıyor ve en ufak sellek yada uzunlara geçişde bekeleme olmadan uzunlar devreye giriyor

aksi halde kısalarla uzunları ayrı ayrı xenon yaparsan yukarda arkadaş yazmış tekrar yazmaya gerek yok ama arkadaşın eksik yazdığı bir şey var xenon ilk çalışdığında yüksek oranda bir elektrik emer bunu sellekde yaparsan bu ilerki zamanlarda elektrik donanımınada zarar vericekdir sadece ampülünle kurtulamassın yani o yüzden kısa xenonlarını en azından renk açısından normal halojen ampülle dengelemeye bak en kolay pratik mantıklısı ve zararsızı bu..

ama sakın uzunları xenonlara uysun diye mavi boyalı ampüllerden takma uzun yolda mahvolursun önünü göremessin çünkü onların aydınlatması berbat o yüzden ampül alırkende aydınlatması gene iyi rengide beyaza yakın güzel bir xenon alın osramın nightbreak i var philipsin crystal serisi bunların aydınlatmasıda çok iyi rengide beyaz

ampül tipi h4 olanlarda oluo bu sellektör olayı ama seninki h7 olması lazım o yüzden sana olmaz uzunlar icin osram cool blue 5000k veya mtec 5000k halogen ampül kullanabilirsin xenon gibi yanmazlar ama xenona en yakın rengi yakalarsın bu ikisinde

cool blue sarıdır iyi bir ampül değildir mtec in cosmos blue 4750k lık ampülleride görüntü olarak yaz akşamları güzeldir xenon gibi durur mavi ama uzun lara takmayın çünkü bırakın uzunu kısalardan bile kötü yanar ve yağmurlu kötü havalarda kapalı havalarda burnunuzun ucunu göremessiniz

ampülde ve tekerlekde işin kesinlikle ucuzuna kaçmayın..

bence kisalara 4300k tak... fabrika cikisi xenon olan araclarin kelvini 4300k dir ve en net gorusu yakalarsin... piyasadaki bir cok xenon kit markasinda bulunmaz daha dogrusu ithalatcilar pek getirmiyo. ama biraz arastirirsan bulabilirsin. benim aracta fabrika cikisi xenon vardi uzunlara da 4300k xenon kit taktim. selektor yaptiginda disaridan cok rahat bi sekilde anlasiliyo fakat cok aydinlatmiyo fakat 1 sn sonra iyice aydinlatmaya basliyo ve 5-6 sn sonra tam rengini aliyo o zaman mukemmel aydinlatma saglaniyo. fakat tabelalar cok parliyo gozunu alabiliyo :D uzunlara takip taktirmamak senin bilecegin is ben yaklasik 1,5 yildir kullaniyorum hic sorun yasamadim. eger guzel aydinlatma istiyosan kisalarda 4300 den sasma bence...

xenon kitin montajı yapıldımı zaten 4300 yada 6000 yada 8000k sadece ampül değişimine bakar o ampülde en kötüsü ebaydan çok ucuza alabilirsiniz yeterki xenon kit aracınızda kurulu olsun bende sislerime xenon alıcam 8000k ama ampülleri takmıycam ebaydan 4300k lük ampül sipariş edicem onları takıcam.. yada tam tersinide yapabilirim kısalardaki 8000leri çıakrtıp 4300 leri ona takabilirim sisleride 8000 yaparım

Son düzenleme:
Geri