Kaldırıma çıktım, motor titriyor ve arıza lambası yanıyor.

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaldırımı fark edemedim. Çok hızlı değildim, en fazla 20 kmh hızla 1-2 saniye içerisinde çıktım ve indim. Yarın servise götüreceğim ancak daha önce tecrübesi olan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

Sonuç olarak araçtan çok memnun iken, olaydan sonra ortaya çıkan sıkıntılar :

-Motor aşırı derecede titriyor, tekliyor.
-Gaza basıyorum ve gitmiyor. Motor boğuluyormuş gibi ses çıkıyor. 0'dan 100'e 30 saniye diyebilirim.
-Benzin / LPG farketmeksizin arıza lambası yanıyor : http://s1305.hizliresim.com/19/q/nbvb2.jpg

Teşekkür ediyorum.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.bin türlü kaldırıma çıkıp inme şekli var. Alt tarafı sürttünmü darbe mi aldı. Sarsıntı mı oldu. Belki kablolarda bir temassızlık olayı vardır. Arıza kaydına bakmak lazım

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.bin türlü kaldırıma çıkıp inme şekli var. Alt tarafı sürttünmü darbe mi aldı. Sarsıntı mı oldu. Belki kablolarda bir temassızlık olayı vardır. Arıza kaydına bakmak lazım

Muhtemelen darbe aldı. İçeride çok sallandım. Kaldırım çok büyük. Oraya böyle bir arabayla nasıl çıktım, aklım almıyor.

arıza kodlarına bakmadan birşey demek zor .. geçmiş olsun

Teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Görmeden yorum yapmak olmaz, darbenin şiddetine bağlı olarak şanzuman bile hasar almış olabilir :( .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ön aksler kaldırıma çıkarken aşırı darbeye maruz kaldıysa şanzumanın hasar alması doğaldır ama hemen gözün korkmasın, ben sadece kaldırıma çıkmanın hafife alınacak çok masum bir şey olmadığını vurgulamak istedim. Yıllar evvel Ankara'dayken karlı bir kış günü yayaya çarpmamak için aracı 20-25 km hızla kaldırıma vurdum, ön takımdaki hasar nedeniyle direksiyon simidi 1 cm kadar yukarıya çıkmıştı.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence aracınız eksoz manifoldu yada eksoz borularından hasar almış, ondan dolayı tekleme ve arıza ışığı yakıyor.

gtcsmile

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön aksler kaldırıma çıkarken aşırı darbeye maruz kaldıysa şanzumanın hasar alması doğaldır ama hemen gözün korkmasın, ben sadece kaldırıma çıkmanın hafife alınacak çok masum bir şey olmadığını vurgulamak istedim. Yıllar evvel Ankara'dayken karlı bir kış günü yayaya çarpmamak için aracı 20-25 km hızla kaldırıma vurdum, ön takımdaki hasar nedeniyle direksiyon simidi 1 cm kadar yukarıya çıkmıştı.

Darbenin şiddetini içeriden çok fazla hissettim. İnşallah bahsettiğiniz sıkıntılar olmadan kurtuluruz.

Bence aracınız eksoz manifoldu yada eksoz borularından hasar almış, ondan dolayı tekleme ve arıza ışığı yakıyor.

Bilemiyorum, olabilir.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
aracı zorlamadan mümkün olduğunca çabuk servise götürmende fayda var. Ciddi bir sorun yoktur muhtemelen ama tedbiri elden bırakmamakta fayda var.