Kaldırıma çıktım, motor titriyor ve arıza lambası yanıyor.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gtcsmile
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sensörlerin birisi işlevini yerine getirmiyor sanki oda altta ise oksijen sensörü olabilir

aracı zorlamadan mümkün olduğunca çabuk servise götürmende fayda var. Ciddi bir sorun yoktur muhtemelen ama tedbiri elden bırakmamakta fayda var.

Yarın erkenden servise götüreceğim. İnşallah dediğiniz gibidir ancak hiç sanmıyorum. Bambaşka bir araba kullanıyormuş gibi oldum. Giderken sallanıyor.

sensörlerin birisi işlevini yerine getirmiyor sanki oda altta ise oksijen sensörü olabilir

Bilemiyorum Hocam. Teşekkür ederim.

gelişmeleri yazarsanız seviriniriz

egzoz sistemi darbe aldığı için titreşim yaptırıyor olabilir. Yine araçta katalizör varsa ve darbe alıp zarar gördüyse arıza lambasını o yaktırıyor olabilir. Tabi, en sağlıklı tespit için servis ortamı gerekli. Geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun... En kötüsü de böyle bedavadan masrafın çıkması:( dururken lastik iner, siz park halindeyken matruşkanın biri gelir size vurur ya da sizin yaşadığınız gibi; normalde aracınıza çok hakim kullanırsınız ama bir andaki dikkatsizlik aracı da sizi de üzer..Çok geçmiş olsun tekrardan.. Umuyoruz ki önemli birşey değildir..

bence yarın servıse gotrmeden egılıp bı altına bakın derım yag akmısmı herhangı gorunen bı zarar varmı ıcerde o kadar sarsıntı olduysa bı yerlere zarar vermıstır gıbı gelıyo bana...
bı bak ıncele cok bısey var ıse cekıcı ıle gotrmek bence daha mantıklı kı ordan eve kadar kullanmamanız bıle lazımdı bence

geçmiş olsun, umarım en az zararla atlatırsınız...

Yarın erkenden servise götüreceğim. İnşallah dediğiniz gibidir ancak hiç sanmıyorum. Bambaşka bir araba kullanıyormuş gibi oldum. Giderken sallanıyor.

Geçmiş olsun, aslında oldukça şanssız bi durum ancak yine de hayatta daha beter neler oluyor.

Araç giderken sallanıyor ise, ön tekerlek şaftı veya mekanik aksamında bir sorun olabilir diye tahmin ediyorum (gösterge panelinde yanan arıza ışığıyla ilgili soruna ek olarak)

Cunku kaldırıma çıkarken en çok etikelenen yer ön tekerlek.

Geri