Kar ve Kaza

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan noproblem91
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Ynt: Kar & Kış Lastiği

HaKaN link' Alıntı:
ben aynı durumda olsam tamponu değiştirdim, onarım olursa sonradan sorun çıkma ihtimali oluyor
bence tamponu değiştirip sorunsuz sapasağlam bir tampon taktırmak
ileride satarken de bu küçük kazanın fotoğrafları elinizde olursa bu şekilde oldu diye gösterirsiniz
sonuçta tampon bu hasar alabiliyor ve aracının değerinin düşmemesi gerekir
sigortacı bayanda tamponun değiştirilmesi durumunda onu bi tutanakla belirtebileceklerini kazanın arabaya başka zarar vermediğini belirten bi belge düzenleyebilceklerini söyledi. ama amortsörün eğilme ihtimali olabilirmiş aracı servise götürmek şart oldu autoking bu durumda yeterli servis hizmetini sağlayamayabilir. Kasko mu 1596 tl den yaptırmıştım yaş küçüklüğünden ve şehir faktöründen pahalı oldu. yüzde 30 hasarsızlık indirimini bozdurup aracı yaptırırsam 480 tl kasko indirimi kaybım oluyor arada kaldım bizim arkadaşın tanıdığı lastik bayisi var 250 tl ye lastiği ayarlayabileceğini söyledi. Tanıdık olduğu için geliş fiyatından verecekmiş. Durum bu kararsız kaldım tampon belirlicek herşeyi.

kaskoyu bence bozdurun lastık tampon kımbılır ıcınden dahada neler cıkar..cepten vermenıze deymez.

noproblem91 link' Alıntı:
teşekkür ederim. araba kaldırıma sürttüğünden dolayı tamponda  alttan bir kaç yerde çizikler var ve tamponun sol bağlantı noktası iç taraftan kırılmış autokingte yaptırmayı düşünüyorum servis pek özensiz davranıyor. Lastiği kasko karşılamıyor diyorlar bilginiz var mı? (servis bugun kapalıydı soramadım) Lastik yanaktan nohut büyüklğünde delinmiş.

Ayrıca tamponu autoking boyarsa mini onarıma giriyor mu? boyatmalımıyım arabanın değeri düşer mi?(çizikler alta doğru olduğundan biraz belli oluyor)

bu işlemleri kasko delinmeden yaptırabilirmiyim?
lastigi kasko karşılar..tampon boyatmasıyla aracın degerı dusmez plastık aksamlarda boya makınası olçum yapmıyor..

kazayı aileme söylemeyi düşünmyorum ankarada öğrenciyim hemen meraklanır telaşlanırlar. İlk arabam daha alalı 3 buçuk ay oldu ailemle güven problemi yaşamaktan korkuyorum o yüzden siz büyüklerime danışıp hasarı hayırlısıyla en iyi şekilde halletmek istiyorum servislerede güven kalmamış çok sorumsuz özensiz davranıyorlar. Bir kere servise götürmüştüm bizim özen gösterdiğimiz değer vediğimiz aracı adam el frenini indirmeden sürüyor el frenini indirmeden kullanma diye uyardığımda utanmadan bana diyoki sen arabayı kullanmayı bilmiyor musun gaza basıp biraz zorlayınca kendisi el frenini zaten bırakır diyor. E be ahlaksız adam (ağzıma küfür gliyor sölemek yakışık almaz) elinle indirsen el frenini yazık mı olur. Sonra 2 metrelik alanda nasıl beceriyorsa patinaj çektirerek arabayı kullanıyor. arabayı lifte alcaktı tangur tungur süratle küt diye çıkardı arabayı tümseğe. indirirken altını sürttü. Siz olsanız naparsınız kime şikayet eder kimi uyarırsınız. tamponuda baştan savma yapacaklar diye korkuyorum.

Geçmiş olsun kaskonuz bahsettiğiniz onarımları karşılar diye düşünüyorum

kasko dan yaptırsanızda ailenızın nerden haberı olacakki araba sızın ustunuze degılmi..kaskodan yaptırmıcam dersenız sıze baya masraf cıkar gıbı.

Çok geçmiş olsun. :(
bu hafta istanbulda sağlma kar bekleniyormuş.

tomacco link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun. :(
bu hafta istanbulda sağlma kar bekleniyormuş.
mehmet senın nerde oldugun belli degılkı izmir-istanbul -yurtdışı işi belli oldumu..

Araba benim üzerime ailemin haberi olmaz ama belki seneye kasko yaptrlırken hasarsızlık indirimi uygulanmayacagndan anlıcaklardır ama o zamana sorun olmaz. benim derdim şŸuan ailemden destek almadan kendim bu hasarı en iyi şŸekilde nasıl halledebilirim o yüzden sizlere danışŸıyorum ankarada reis otomotivde yaptırmayı düşŸünüyrum ama korkum arabayı düzgün yapmazlarsa napcam

30 cm de değil 10 cm bugün öğrendik :)

Bende de benzin depo kapağının orada bir hasar var cepten vercez (320 TL ) :(

Geri