Kar ve Kaza

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan noproblem91
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Kar ve Kaza

büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

dinojasie link' Alıntı:
servis konusunda ankaradaki arkadaşlar size yardımcı olacaklardır. ben olsam bende degiştirirdim. yalnız sağ sis farınızda bir arıza varmı acaba. birde amortisorden bahsetmişsiniz. egiklik olup olmadığını autokingde bakmazlar herhalde. olmadı sanayide bir gösterebilirsiniz amortisör egik mi degilmi diye. şimdi araca lastik ayarlayacaksınız ama buna rot balans ayarı da gerekecek. belki sis farınızda da hasar olabilir. hatta sağ çamurlukta bu tür kazalarda hafif geriye kayma da olabiliyor. sağ ön kapıyı açarken herhangi bir zorlanma mevcut mu. kısacası ben ankarada diger arkadaşların da memnun oldugu bir servise gönül rahatlıgı ile aracı bırakır, keyfime bakardım. inanın kasko veya cebinizden  çıkacak fiyat farkı , içinizde kalacak bir uhdeden daha can sıkıcı olamaz. servis aracınızı eskisi gibi verir. ögrenci insanın cebinden 50 tl cıksa 200 tl gibi oluyor. 1 yıl sonra kaskonuzu yenilerken baba kredisi çekersiniz  :D. canınızı sıkmayın
tavsiyelerinizden sonra bende aynen dediğiniz gibi yaptım içim rahat etsin diye götürdüm servise verdim. tamponu autoking e gönderceklermiş. lastiğide kasko karşılarmış. Jantta çok ama çok küçük bi çizik gibi ezilme gibi bişi olmuş ben baktım farketmedim bile ama servisteki görevli jantıda gönderim onarsınlar temiz olsun dedi saolsunlar beklediğimden iyi ilgilendiler.

Arkadaşlar aklınızda bulunsun kazayı, olaya başka bir araç karışmadan yapsanızda yinede tutanak şartmış.(alkol duurmundan olabilir) tamponun autoking e gidip gelmesi jantın onarılıp gelmesi lastiğin siparişi falan derken 10 günü bulur dediler bende hazır tatile girmişken arabayı bırakıp mersine öyle gidiyim dedim. inş. tatil dönüşü arabayı alcam. Kaskonunda bozulmasını dert etmiyorum çünkü beklenmedik bir sorun çıkabilir yapılmışken tam yapılsın şüphem olmasın diye düşündüm. tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim gelişmelerden haberdar etcem.

kendinize çok iyi bakın KARLI HAVADA KIş LASTİğİNİZ YOKSA L֜TFEN AMA L֜TFEN ARACINIZI ևIKARMAYIN ևOK DİKKATLİ OLUN ALLAH BETERİNDEN KORUSUN. ben ucuz atlattım süratli olsaydım o kaldırımıda aşıp duvara çarpabilirdim kaldıırımdan hemen sonra duvar vardı. veya bu yaptığım kazada bile airbag açılabilirdi belkide bi ihtimal.

sağ sis farımda bi arıza yok kazadan sonra resimlerdede görüldüğü üzere hala yanıyordu. aslında araba biraz daha yüksek olsa tampona hiç bişi olmazdı bile. kaldırım tamponun altına girince tamponu yukarıya kastırdı ve bağlantı noktasının kırılmasına neden oldu. Tampona önden baktığınızda hiç bir çizik yok  hafif eğilip alta doğru bakınca çizikler anlaşılıyor. Kazadan sonra lastiği değiştirmek için arabyı geriye çektim o zaman zorlanarak çekince çizikler oluştu. tampon yukarıya kasıldığından dolayı sis farının yeri oynamış ama hasar yok. kapıyı açıp kapamadada sıkıntı yoktu sadece çamurluk 7-8 mlim kadar kasılmış ve fara yaklaşmış.

dün gece bu kar yuzunden dikmende olumden donduk. Uçurumdan ucmamak için yüksek girişe çarptım. Lastik koptu. Ön düzen dağıldı. İlginç olanı ise tamponda hiç bir şey yok. sol ön çamurlukta da bir kaç tane çizik var. Ama bu çizikler yuzunden boyanması lazımmış. Yürüyen aksam sol ön taraf komple değiştirilecek araç serviste.

Uploaded with ImageShack.us

ecelnico link' Alıntı:
dün gece bu kar yuzunden dikmende olumden donduk. Uçurumdan ucmamak için yüksek girişe çarptım. Lastik koptu. ֖n düzen dağıldı. İlginç olanı ise tamponda hiç bir şey yok. sol ön çamurlukta da bir kaç tane çizik var. Ama bu çizikler yuzunden boyanması lazımmış. Yürüyen aksam sol ön taraf komple değiştirilecek araç serviste.

Sizede çok geçmiş olsun  :(

karlı havaların ne kadar tehlikeli olduğu bu başlık sayesinde daha net anlaşıldı.

Hocam arabanıza gerçekten çok üzüldüm,neyseki sizde bişey yok,çok geçmiş olsun

ecelnico link' Alıntı:
dün gece bu kar yuzunden dikmende olumden donduk. Uçurumdan ucmamak için yüksek girişe çarptım. Lastik koptu. Ön düzen dağıldı. İlginç olanı ise tamponda hiç bir şey yok. sol ön çamurlukta da bir kaç tane çizik var. Ama bu çizikler yuzunden boyanması lazımmış. Yürüyen aksam sol ön taraf komple değiştirilecek araç serviste.

geçmiş olsun Allah korumuş :(

Geri