karter koruma sacı

uzman8181

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merivamda karter koruma sacı malumunuz yok fabrika çıkışı konmuyor taktırmalımıyım bazı forumlarda taktırmayın kaza anında motor düşmesi için olmamalıymış yorumunuz nedir ve alırsam kaça nerden bulurum en uygun şimdiden teşekkürler

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim corsadada yoktu özel serviste takıyolar 75 TL civarında fiyatı var bende taktırdım bence faydalı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer benim gibi yollarda heran başınıza ne geleceğini bilmeden giderseniz taktırın :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam benim corsada da yok... bende taktıracağım kısmetse cuma günü izmirde... alttan bir darbe gelirde karter falan zarar görürse daha tehlikeli durumlar olabilir... çıkması var, yan sanayisi var bir bakın derim... izmirde 4-5 yere sordum 50 TL ile 150 TL arası değişiyor fiyatlar...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
hocam benim corsada da yok... bende taktıracağım kısmetse cuma günü izmirde... alttan bir darbe gelirde karter falan zarar görürse daha tehlikeli durumlar olabilir... çıkması var, yan sanayisi var bir bakın derim... izmirde 4-5 yere sordum 50 TL ile 150 TL arası değişiyor fiyatlar...

Bazı yan sanayii de tıpa yerleri bile tutmayabiliyor. Yağ değişimi esnasında karter sök tak yapan epey araç gördüm. Servis harici buna dikkat ederek alın.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
45 liraya Bostancı Sanayiden almıştım.
Bakım sırasında da ücretsiz taktı arkadaşlar. Alırken vidalarını almayı unutmamak lazım.

Aracın tümseklere olan hassasiyetini arttırıyor, normalde değmeyecek bir yerden geçerken değebiliyor ancak içiniz rahat, karteri kırma derdiniz yok.

Kaza anında motor bloğu kendisini yere nasıl bırakır anlayabilmiş değilim. Motoru tutan onca bağlantı ekipmanı var çünkü.

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
3 yıl oldu şu ana kadar gerek duymadım biraz dikkatli kullanırsanız pis yollardan dikkatli geçerseniz bence gerek yok

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yağ tıpa yeri benimkinde tutmuyor ancak benim için bir sıkıntı yok usta söküp takıyor :D ama benim gibi bozuk yolları çok olan yerde iseniz mutlaka gerekli birşey... :)

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu hortlatmış olacağım ama geçen cumartesi başıma gelen bir olayı yazmak isterim.

Cumartesi günü Eskişehir'e giderken ortalama 110-120 Km hızla bir kamyonu sollamaya başladım. Bu arada kamyonda yaklaşık 100 Km ile gidiyordu.

Kamyonun arka hizasına doğru gelmişken birden kamyonun tekerinin altından büyükçe bir cisim fırladı. İlk gördüğümde küçük bi sac parçası sandım, sonradan gördüm ki bildiğiniz kamyon çekiciymiş.

Çekiç hoplaya zıplaya benim araca doğru geldi, tamponun altına çarptı ve arabanın altına girdi. Takır tukur sesten sonra arkadan çıkıp gitti.

Hemen kamyona selektör korna yapıp durdurdum. Araçtan 22-23 yaşlarında bi eleman indi. Çocuğun yüzü sapsarı olmuştu, abi bir şey yok değil mi felan dedi. Aracın altına felan baktık Allahtan bir şey yoktu araçta.

O anda karter koruyucunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Şayet koruyucu olmasaydı araçta o çekiç bir yeri fena dağıtırdı.

Karter korumanın her ne kadar bir kaç zararı olsa da bu ülkede şart.