KATALYSATOR iptali_?

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 99 model corsa var bugün muayane götürdüm katalizatör yok diye geri gönderdiler sanayide 300 ytl demişler.
değişmeden muayenede olmuyor. bence iptal ettirmeyin araba rahatlayacak diye 300 ytl ödemeyin

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu konuyla ilgili çok makalae okudum benzinli araçlarda hiç tavsiye edilmiyor çünkü yanmamış yakıtı tekrar gönderip yanmasını sağlıyor .ayrıca geri beslemeyi tam yapamadığı için 1ve 2. viteslerde özellikle yokuşlarda güç kaybı yaşanıyor .egzoz gazı motoru çok büyük bir hızla terk ettiği ve konvertör gibi önünde bunu yavaşlatan bir parça olmayacağı için lamda sensörünü bozacak beyinde hava yakıt karışımını abuk subuk ayarlayıp çok yakmanıza neden olacaktır.uzmanlar kat iptalinin ancak yazılımla desteklenirse 3-5 beygir artısı olacağını belirtiyor.bend de iptal fakat benim aracım dizel ve torku zaten yüksek ve mehmet usta araca chip yaptığı için alt devirlerde canlılık kaybolmadı.iptal edise bile yerine kaliteli bir susturucu takmanızı tavsiye ederim.

EWGIN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyaz Güvercine kesinlikle katılıyorum fakat ses faktörünü unutmayalım arkadaşlar...
Arabasını nerdeyse herkezden Çok seven insanlar var bunuda unutmayalım...

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben söktürdüm birde cold air intake var.. geri basınç kaybı olduğu için alt devirlerde biraz cansızlaştı ama o kadr etkilemiyor üst devirlerde fark ediyor..
ancak kat yerine iyi bir usuturucu taktır hem ses açısından hem de arka susturuculara alev gittiğinden susturucuların ömrünü kısaltabilir buda ilave masraf demek ona göre....

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 yıllık konu hortlamıs:)

ters basınc kaybı olmasın diye içi girintili çıkıntılı tepeciklerle dolu susturucular var ;)

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muayene konusunda farklı görüşler var. Hangisine inanalım?

Son düzenleme:

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha 6 ay önce kat iptali ile geçtim vallaha...

bbburak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kat iptali yapılıp yerine susturucu takılmışsa
sanırım onu kat zannediyorlar :)))

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde kat. iptal yerinde susturucu var taktırdıgım günden beri hic bi degisiklik fark etmedim ne yakt ne performans