Kış Lastiği Uygulaması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan firakog
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Kış Lastiği Uygulaması

arkin39 link' Alıntı:
Simdi kanunda sadece ticari araclar diyor haberlerde valiliklere yazi gonderildi 77 tl ve lastik alana kadar arac baglanacak diyor kesin bilgisi olan var mi

Ticarilerde ceza 500 lira. Ticari dışındakilerde 77 lira.

Kendilerine bir gelir kapısı daha buldular. ևıkıp kesin  birşey de söylemiyorlar ki rahatça ceza yazsınlar. Devletin son zamanlarda artan vatandaştan para alma kaygısı gözden kaçmıyor. Paralar suyunu çekti galiba.

kapsam değişti diye duydum arkadaşlar sadece ticarilere değil tüm araçlara ceza kapıda...

sohayli link' Alıntı:
Kendilerine bir gelir kapısı daha buldular. ևıkıp kesin  birşey de söylemiyorlar ki rahatça ceza yazsınlar. Devletin son zamanlarda artan vatandaştan para alma kaygısı gözden kaçmıyor. Paralar suyunu çekti galiba.
Bakan uygulamanin aciklandigi gun cikti dedi yasada sadece ticari araclar var butun habaerlerde var ama emniyet hangi yasaya göre ozellere ceza yazabiliyor merak ettim bulundugumuz yerde yilda birkez kar yagar yagmaz lastikcilere yeni kapi açtılar 17 lik klastik kac para haberleri yok galiba:)

Niye kar lastiği takmamak konusunda bu kadar direniliyor anlamıyorum vereceğin para canından daha mı önemli ya da altındaki 60binlik arabadan; yaz lastikleriyle buz üzerinde dans ederek sadece kendı canına ve malına kastetmıyor ayrıca gelıp benım aracıma da carpıyorsun! Umarım özel araçlar içinde zorunlu kılınmıştır.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TÜM BİRİMLERE TİCARİ VE HUSUSİ ARAÇLARDA LASTİK KONTROLÜ YAPILACAK DİYE YAZI GÖNDERMİŞ KIŞ LASTİĞİ OLMAYAN ARAÇLARA 77 TL CEZA KESİLECEKMİŞ HABERLERDE ÇIKMIŞTI DÜN

Mert bir yazı paylaşmıştı şimdi o yazı genele mi döndü?

Mesajlari okuyunca biray sasirdim. Can ve mal güvenliginden ziyade zorunlu olup olmamasindan bahsetmek biraz garip geldi bana.O da bir ayri konu,fakat asil olan güvenliktir.

Eger ben karli buzlu bir yerde yasiyorsam ve araba biniyorsam herkesin güvenligi icin zorunlu olsa da olmasa da kis lastigi takarim.

Bir tane lastik 400 tl eğer takan kişi iyi değilse janta tak sök full zarar bir jant takımı 800 tl diyelim 2400 tl masraf he canımdan ya da başkasının canından önemli değil şuan İstanbul dayım kar yağdı aracımı çıkarmadım bu kar gittikten sonra yerler kuruyacak eee trafik polisi sonra bana ceza yazacak işte saçmalık burada yerde kar mı var kontrol etsin ama bunu süistimal edecek çok da polis var

Guzel bir atasozumuz var ayagini yorganina gore uzat diye; maalesef durum biz de aksine, eger 400 tl lastik icin pahali geliyorsa arac secimi farkli olmaliydi bizim icin , 200 tlye lastiklerde var , bu masraf bana fazla diye kimsenin insanlarin can guvenligini tehlikeye atma hakki yok , aslan besliyosan yeminden korkmayacaksin ya da besleyebilecegin aslana sahip olacaksin; kis kastigi sadece kar kullanimi iin degildir kackez soylendi bu yaz lastigi 7 derecenin altinda tehlike arz eder.
 Haberlerde her gun seyrediyoruz insanlarin nasil can verdigini artik bilincli olalim lutfen.
  Sabah ise giderkn bir cok arac yokusta kalmis ve geri kacirarak arkadaki araclara carpiyorlardi ayrica trafigide kitliyorlardi ne haklari var buna simdi bunun nesini savunacagiz?

Geri