klima sorunu.(heralde)...acil yardım

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar memlekete çıkacağım 2000 km lik yol öncesi klimamın iyi soğutmadığını düşündüm doğubayazıtta bir servise gittim.ellerinde klima için bosch marka bir aletle ölçüm yaptılar ve gazın azaldığını söylediler..tabi gaz bastılar yaklaşık 40-50 dakika sonunda bastıklarını söylediler..işlem karşılığı 60ytl verdim çıktım..hakkaten klima soğutmaya başladı..yolculuğumun ilk 1000 kmsi de sorunsuzdu..ama daha sonra soğutmadığını ve klimayı açınca acayip ses geldiğini gördüm ve o dakikadan sonra klimayı çalıştırmadım.en son yaklaşık 200 km yol yapıp(yüksek süratte) sonunda eve geldim ve arabamı evin önüne park etim..yaklaşık yarım saat sonra arabadan bir gaz boşalma sesi geldi..motorun solundaki kayışın altında bulunan kısımdan gaz çıkışı olduğunu gördüm.1 saat kadar gaz boşaltı ..eğilip baktığımda kayışın bağlı olduğu yuvarlak tüpün altında bir yerden çıktığını gördüm..acaba olay tahmin ettğim gibi klimadan mıdır yoksa başka bir durum olabilir mi?klimaya ortalama ne kadar gaz basılır?uzun bir açıklama oldu bilenlerden yardım..

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sen gazı basmıssın ancak ya kacak varmıs yada kompresor rahmetlı olmus
bır yerden kacırıyor
kontrol ettırmen lazım

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla o kadar hizli bosaldiysa büyük ihtimalle tamir takimi ve contalar. ayn1s1 banada olmustu. 400 ytl ye yakin tutar heralde

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
ayrıca bulundugun yerde bu ısı erbabıyla yapacak adam oldugunu sanmıyorum kompresor gerekebılırde...

bzgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tamirciye gittim komprosörün altındaki sbopta kaçak var dedi bir tane çıkma buldu taktı..sonra da gaz bastı..düzeldi gibiydi ama bir süre sonra klima yine yeterince soğutmamaya başladı..acaba gaz kaç dakikada basılır tamamı boşalmıştı çünkü?elindeki tüple 5 dakika kadar gaz bastı yeterli midir?

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gazın dakikası olmaz üzerinde kullanılan gazın türü ve olması gereken miktarı gr olarak yazıyordur. fazla yada eksik gaz konulması verimi bir hayli düşürebilir.

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim gaz bastırdığım yerde bosch marka bir cihaz vardı. keçeden kaçırıyormuş klima motorunu filan söktü. keçeyi değiştirdi. gaz bastı. şimdi çok şükür çok iyi. o makinada üzerinde zamanı gösteren bir cihaz var ve 20 dakikadan geriye doğru sayıyor. 20 dakika bittiğinde dolmuş oluyor.

mmucahid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar memlekete çıkacağım 2000 km lik yol öncesi klimamın iyi soğutmadığını düşündüm doğubayazıtta bir servise gittim.ellerinde klima için bosch marka bir aletle ölçüm yaptılar ve gazın azaldığını söylediler..tabi gaz bastılar yaklaşık 40-50 dakika sonunda bastıklarını söylediler..işlem karşılığı 60ytl verdim çıktım..hakkaten klima soğutmaya başladı..yolculuğumun ilk 1000 kmsi de sorunsuzdu..ama daha sonra soğutmadığını ve klimayı açınca acayip ses geldiğini gördüm ve o dakikadan sonra klimayı çalıştırmadım.en son yaklaşık 200 km yol yapıp(yüksek süratte) sonunda eve geldim ve arabamı evin önüne park etim..yaklaşık yarım saat sonra arabadan bir gaz boşalma sesi geldi..motorun solundaki kayışın altında bulunan kısımdan gaz çıkışı olduğunu gördüm.1 saat kadar gaz boşaltı ..eğilip baktığımda kayışın bağlı olduğu yuvarlak tüpün altında bir yerden çıktığını gördüm..acaba olay tahmin ettğim gibi klimadan mıdır yoksa başka bir durum olabilir mi?klimaya ortalama ne kadar gaz basılır?uzun bir açıklama oldu bilenlerden yardım..
arkadaşım muhtemelen başka yerdende kaçak var senin kliman arabayı park ettikten sonra gaz boşallttığını söylüyorsun halbuki sen daha yolda iken soğutma azalmıştı
gaz beş dakikadada dolar diye biliyorum gazı dodurmadan önce klimaya gaz yerine hava doldurup yaklaşık bir iki saat aletle gaz kaçağı varmı diye kontrol etmeleri gerekiyordu bu kontrolden sonra gaz doldurulur

sabrionur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gaz eksiltme olayı benim aracımda da vardı.Serviste gaz basan cihazı bağlayıp sisteme normal hava verdiler basınçlı olarak ve 1 saat kadar cihaza bağlı kaldı.Sonrasında gaz kaçağı olduğunu ve bu kaçağın çok küçük olduğunu sölediler.(İbre 1-1.5 saat sonrasında 1 mm kadar düşmüştü)Bu kaçağın nereden olduğunun bulunmasının neredeyse imkansız olduğunu anlatıp sisteme würth marka klima gaz kaçaklarını önleyen bir sıvı eklediler ve gazını bastılar.O gün bu gündür sıkıntısız olarak klimamı kullanmaktayım.Uzun süreçlerde gazı boşalan arkadaşlara öneririm.(örneğin bir kış sezonunda)Ancak Bekir Bey sizin aracınızda sanırım çok daha büyük bir kaçak var.Güvenilir bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.Ayrıca klimayı içinde gazı yokken çalıştırmanız kompresöre zarar verebilir bilginize ..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam otomatik makinesi 20 dk da hallediyor...