klima su atarmı? acil yardım lütfen

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde mersinde yaklaşık 200km yolu klimalı gittim, daha sonra aracı park ettim ve 15-20dk sonra döndüğümde araç altından su aktığını gördüm.. Motor soğutma sistemiyle yada radyatörle alakasıda yoktu. Daha gerilerden , ağzı büzülmüş boru gibi duran birşeyden tahliye oluyordu.. Ayrıca araç hararet falanda yapmadı..

sorum ; evlerde kullanılan klimalar atık olarak su bırakır.. aynı şey araçlar içinde geçerlimidr??

AhmetH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet şüpheniz olmasın.

aracın altına su bırakırlar. bu su aracın içindeki havanın nemi dir :)

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Evet doğru, korkacak birşey yok, bu durum normaldir

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bızım arkadasın opelını su bastı gecen gun, o agzı buzuk olan boru tıkanmıs ve butun su arabanın ıcıne, aracı kullanmak ıcın pacaları sıvıyorduk ıslanmasın dıye :D

burak41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde uzun süre çalısınca sağ tarafa su akıtıyor arabanın içine, bulamadık arızasınıda, buzlanmadan olabilir dedi ustalar, anlamadım..

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alıntı:
...o agzı buzuk olan boru tıkanmıs...

Arkadaşlar bu tahliye hortumu/borusu nerede yer alıyor? Bilen biri bunu tarif edebilir mi?
Selamlarımla..

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlarımmmmmm ; hepinizden allah razı olsun yav.. Bitanesiniz bitanecikkkk :)

ahmeth hocam felaket tırsmıştım ama yav :eek:

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın seyf benim araçta aracın sağ tarafında ve motor bloğunun arkasında bulunmakta.. aşağıya doğru sarkan bir boru şeklinde. borunun ucuda büzük yada ezik artık herneyse :)

Jon@thaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın seyf benim araçta aracın sağ tarafında ve motor bloğunun arkasında bulunmakta.. aşağıya doğru sarkan bir boru şeklinde. borunun ucuda büzük yada ezik artık herneyse :)

aynen katılıyorum geçenlerde bende arabadan su damladığını gördüm. tanıdık ustayı aradım. klimadır dedi.
hatta bugün kırmızı ışıkta bir clio gördüm acayip damlıyordu. hava sıcak camlar kapalı. araba dolu. e klima da sonuna dek açık...

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde başıma gelmişti hatta bir kadın arabanın içinde otururken arabanın altından bişey damlıyor dedi inip baktım sonra dank etti acaba kapkaççı falan mı diye arabadan indirip çanta fln kapacak die direk kapıları kilitlemiştim sonradan anladım klima suyu olduğunu...