Klima ve Yokuşun Başbelası 1.3 CDTI Motor(Yeni Arayış içindeyim tavsiyeniz varmı)

mustafa_razor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 Cdtı astra sedan sahibi olarak gerçekten şu yokuş-klima başbelası oluyor.Sedan araca hangi kafayla yerleştirmişlerse atrık o 1.3 90 hp lik motoru aklım almamakta.Arkadaşlar yeni araç arayışındayım dizel-benzinli farketmez yılda en fazla 700-800 km yapıyorum,sedan,40-45 bine kadar tavsiyeleriniz nelerdir ?

klima yüksek hacim olmadığı zaman her aracı etkiliyor.1.3 motor var ama 200nm torkta var aracta,bence gayet normal sedan araca :D Bütceniz 40-45 bin tl ise mercedes alabilirsiniz.CDI larda klima açık yokuş felan çok farketmiyor ;)

45 bin civarları benzinli sorun olmucaksa temiz jetta 1.4 tsı comfortline modellerine bakabilirsiniz veya yine o civarlara bulabilirseniz astra j sedan 1.4t sport modelleride düşünülebilir.

Bende 1.3 cdti 75 hp var, klimayı açınca gel bi de benim aracı gör sen.
5.viteste cıktıgım yerleri 3 ile çıkıyorum, bu yüzden klima açmıyorum :D

Tavsiyeye gelince; ben Astra J alırdım galiba yerinizde olsam, yılda 700-800 km yol yapıyomuşsunuz 1.4T mükemmel olur, hayranım o arabaya. :D

Hiç Sedan kullanmadım ama Hb aracımda hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım. En fazla 5 yerine 4 e düşürüp devirlenip devam ediyordum. Eğer sıkıntınız çoksa Powerbox veya yazılım çözümlerine bakabilirsiniz. 2006 araca serviste yazılım yükseltmesi yaptırmıştım vites aralıkları rahatlamıştı.

TAVSİYELER İÇİN SAĞOLUN ARKADAŞLAR passat 1.4 tsi nasıldır dsg olması ne yönde etkiler ? ben 6 yıldır manuel babamsa 27 yıldır manuel vites kullanmakta alışmak kolay olurmu ? :)

Madem sırf klima ve yokuşlar için sıkıntınız var, 2.8 quattro A6 ya da A8 alın..Opel insignia 1.6 T olabilir..2.0 motordan düşük ister turbo takviyeli TSI MISIAY olsun isterse ecoboost olsun randıman beklemeyin...

Abarttınız ya :) hocam aracınızda klima açıkken yokuşlarda çekiş sıkıntısı oluyorsa chip tuning uygulaması yapın. Bende aracımda 7/24 klima açık geziyorum çok şükür dağ taş bayır demeden hiç sıkıntıda çekmeden rahat rahat gezdim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri