Klima ve Yokuşun Başbelası 1.3 CDTI Motor(Yeni Arayış içindeyim tavsiyeniz varmı)

Anlaşılan forumda çok antipati topladı arkadaş ama bence yanlış anlaşıldı yanlız hocam benim dikkatimi yılda en fazla 700-800 kilometre giderim yazmışsınızda o araba kurum bağlar yav ben 1 ayda 700-800 kilometre yol yapıyorum bence bu kadar az kilometre kullanım için dizel gereksiz :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anlaşılan forumda çok antipati topladı arkadaş ama bence yanlış anlaşıldı yanlız hocam benim dikkatimi yılda en fazla 700-800 kilometre giderim yazmışsınızda o araba kurum bağlar yav ben 1 ayda 700-800 kilometre yol yapıyorum bence bu kadar az kilometre kullanım için dizel gereksiz :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

700-800 km için otomobil gereksiz. Motosiklet al daha iyi.
800 km için her sene vergi-sigorta öde, bakım yap.

Sadece okula gitgel ayda bin km oluyor. Bendede sedan 1.6 astra h vardı oda çok farklı degıldı. Astrayla 4 te yarımgaz çıktığım yerı polo 5te ceyrekgazla çıkıyor. Bendede 1.4tsi 1.6t gibi bir motor seçin.

Üstat ayda 700-800 KM cok degil. Gunluk 25 KM arac ile ne kadar problemli gecebilir ki. Ben is yerinde is amacli Fiat Albea ile bazen aylik 8000-9000 KM yol yapiyorum ama bu kadar sikayet etmiyorum.

Arac onerisi icin en iyisi RCZ, Scirocco, S2000 bak en iyisi. Onlarda klimayi acinca araca 10 BG guc ekleniyor :D

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

chip tuning yaptır 110 bg olsun ;) 700 800 km senede yapıyorsanız yürüyün daha iyi ya :D

Ben de zaten mübalağa yaptım :) yaptığınız km ye göre dizel ya da benzinli araç kullanmanız pek fark göstermez ama tabi ekonomi içinse bilemem...Yani klima düşük motorlu araçlarda performansını bırakın aracın sesini bile değiştiriyor..
Bir de söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama bu motoru doblolarda da kullandılar ve bu araçlar Türkiye'yi taşıdılar resmen..Etraftan duymuşsunuzdur, köpek gibi gidiyor, otoban bayır dinlemiyor gibisinden..Hadi astra husisi araç..Koymasalar o araçlara koymazlardı misal ;) araba aslında açıkça belli ediyor kendisini..Ekonomik,vergisi düşük,bakım masrafları düşük,ort performanslı...Yurt dışında 1.9 cdti ları var bu araçların 1.7cdti ları var..Ama Türkiye'ye gelmedi..Ben de 1.6 cdti sedan astra bekliyorum :)

Bazı arkadaşlara sesleniyorum;
Arkadaşlar ben istanbul fatihte yaşıyorum işim beşiktaşta bilirsiniz yer sorunu onun için otobusle gidiyorum aracımıda haftasonu gezmeleri ve akşam misafirliklerine ve yazlıga yalova/armutluya giderken kulanıyorum dizeli alma sebebeim gerçekten gereksiz ama aldık işte benim aldıgım kafada araştırma yapacagımı bilmiyordum dost tasiyesi üzerine aldım şimdide satıyorum 1.4 tsi passat dsg 2.0 tdı passat dsg arasındayım artık hayırlısı

Bazı arkadaşlara sesleniyorum;
Arkadaşlar ben istanbul fatihte yaşıyorum işim beşiktaşta bilirsiniz yer sorunu onun için otobusle gidiyorum aracımıda haftasonu gezmeleri ve akşam misafirliklerine ve yazlıga yalova/armutluya giderken kulanıyorum dizeli alma sebebeim gerçekten gereksiz ama aldık işte benim aldıgım kafada araştırma yapacagımı bilmiyordum dost tasiyesi üzerine aldım şimdide satıyorum 1.4 tsi passat dsg 2.0 tdı passat dsg arasındayım artık hayırlısı

Hocam yapma etme bu kadar az km yol için dizel değmez.
Al 1.4 tsi keyfine bak benzinde tıkır tıkır...

Geri