Kompresör bakımı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
geçenlerde yeni kl kompresör aldım içinde haftalık bakım olarak suyunun boşaltılmasını yazmışlar fakat nereden ve ne kadar doldurulacağı konusunda bir tanım yok diğer bir husussa ilk 10 saatte yağının değişmesi yazıyor bununda nasıl yapılacağı yazılmamış yağ fiyatlarında baktığımda 20 litrelik tenekeler 500 tl bunların acaba 1 litrelik olanları yokmu:)birde bunların filtreleri oluyormuş tabancadan yağlı suyu atıp duruyor fakat internette hava kurutucu yazdığımda başka şeyler çıkıyor konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi

model:kl klk50

seperatör filitresini değiştirirseniz havaya yağ vermez, içerisindeki hava tüpünün alttan suyunu boşaltmalı ve her ihtimale karşı suyu havaya vermemesi için hava hortumuna filitre takmalısınız...

seperatör filitresini değiştirirseniz havaya yağ vermez, içerisindeki hava tüpünün alttan suyunu boşaltmalı ve her ihtimale karşı suyu havaya vermemesi için hava hortumuna filitre takmalısınız...

o hortuma takılan filtreleri bulamıyorum ismini unuttum hava kurutucusu dediğimde buzdolabı gibi koca koca sistemler çıkıyor daha öncekinde hiç böyle işlemler yapmıyordum hem lastik şişirmek için kullandıyordum hemde birinden kalmıştı bana ve kullanma klavuzu yoktu şimdi anlamadığım içindeki suyu havadan mı yoğuşturuyor yoksa hidroforlardaki gibi membran ve tank arasına mı su basılıyor basıncı dengelemek için

sisatemdeki havadan dolayı yoğuşan su tankaın dibinde birikiyor,sistem hidrofordaki gibi değil, ama eğer hava yağ ile beraber geliyorsa seperatör filitresinin değişmesi gerekir...

sisatemdeki havadan dolayı yoğuşan su tankaın dibinde birikiyor,sistem hidrofordaki gibi değil, ama eğer hava yağ ile beraber geliyorsa seperatör filitresinin değişmesi gerekir...

anladım teşekkür ederim seperatör flitresi nerede bilmiyorum yağ olayını her zaman yapmıyor bir kere laptopu temizledim o sırada yaptı 2 damla en iyisi hat filtresi almak(sonunda ismini buldum:)) en iyisi sanırım fakat internette alabileceğim bir yer bulamadım:(

sıralı sistem lpg lerde enjektöre gelen gaz hortumu üzerine takılan filitreler belki kullanılabilir hat filitresi olarak....

sıralı sistem lpg lerde enjektöre gelen gaz hortumu üzerine takılan filitreler belki kullanılabilir hat filitresi olarak....

spiral hortumu kesmek lazım onun için bende 1 tane benzin filtresi varda hortum yeni diye gözüm yemedi:Dsanayiye gidince iyice araştırıcam:D

Geri