Krom boya öneri

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g hb aracımda arka bagajdaki opel ambleminde biraz kararma var ben bunu krom boya ile boyamayı düşünüyorum marka öneriniz varmı? yada bu parça ucuz ise direk olarak satın da alabilirim.

yanlis hatirlamiyorsam o amblemin orjinali 45tl. yan sanaisi 10tl filan. krom boya ile ben boyamaya calismistim. ama umdugum gibi olmadi. hatta kromla uzaktan yakindan alakasi yoktu. ben akcali marka kullandim. ama araclarimizdaki logolar ve yazilarin kromu boya degilmis kaplamaymis. hatta polisaj filan yapilip o parlaklik saglaniyormus.

boyamanın pek olmayacağını tahmin etmiştim, peki bu logoyu kendim çıkarabilirmiyim dışarıdan bıçakla vs kaldırsam çizmeden vs çıkar mı acaba?

Piyasada krom diye satılan bütün boyalar parlak metalik griden ibarettir. Kararan, bozulan yazı ve armaların yenisini almak daha hesaplı olur. Kromaj yaptırmaya kalksanız kromajcılar yenisinden daha fazla para talep ederler.

boyamanın pek olmayacağını tahmin etmiştim, peki bu logoyu kendim çıkarabilirmiyim dışarıdan bıçakla vs kaldırsam çizmeden vs çıkar mı acaba?
sakın bıçak filan kullanmayın. diş ipi ve sıcak su işinizi görecektir. suyun çok sıcak olması gerekiyor. dikkatli olun havalar soğuk cama veya stop lambalarına değmesin sıcak su patlatabilir. bir arkadaşınızdan yardım almanızda fayda var. uygulama şöyle olacak:
öncelikle sıcak su ile yazıyı yada logoyu yumuşatın.
daha sonra arkadaşınız yavaş yavaş sıcak suyu dökerken sizde diş ipi ile sanki diş aralarını temizliyormuş gibi logo ile kaporta arasına koyup sağ sol yaparak aşağı doğru indirin. diş ipi kolaylıkla ürünü kaportadan ayıracaktır. logo veya yazılar çıktıktan sonra kaportada yapışık kalan siyah bantlarıda sıcak su döküp baş parmağınızın içiyle sıvazlayın. yumak olup çıkacaktır. :)
ama logolar tırnaklı ise bu işlem işe yaramaz. ozaman değişik sistemler uygulamak gerekir :D

acaba bizim astra g de nasıl takılmış işte bunu bende bilmiyorum bir bilen varsa çok iyi olur, parçayı netten alacağım ama söküp takmak sorun olmasın şimdi onu düşünüyorum.

bir arkadaşıma sordum. yapıştırma dedi. amblemin altında siyah bir katman varmı?

evet altında siyah bir ince tabaka var demekki yapışkanlı.

Geri