Lastiğe kaynak yaptırmak

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba :) merak ettiğim bir durum var. geçen gün arabaya indiğimde sağ arka lastiğin indiğini gördüm. lastikçiye götürdüm yanakla tabanın birleştiği yerde yarım santimlik bir delinme olmuş. kaynak yapıldı lastiğe. lastikler yeni sayılır 7600km yol yaptı sadece. sizce bu sakıncalı bir şey midir? sıkıntı yaratır mı yüksek hızda ya da başka bir durumda ?:confused: acaba bunu yedek lastik yapıp stepnede olanı mı taksam diye düşünmekteyim..

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastılerı aldıgın yere goturseydın garantısı vardır ... bencede stpmne yap o lastıgı oyle kaynak felan sakat ıs bence sen degıstr stpne ıle kafanda rahat olsun hem..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Kaynak nedir? Lastik kaplamacılardaki kavucukla, boşluğu mu dolduruyor? Tel vs. bağlamıyorsa bırakır gibi, öyle ise pek güvenilir gelmedi bana

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiğe sonradan ısı ile yapılan işlemler lastiğin hamurunu bozar diye biliyorum.Lastiğim patladıpında da her zaman soğuk yama yaptırırım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yüksek hızda çukura filan girersen lastik zayıf olduğu yerden bırakır

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana pek emniyetli bir iş gibi gelmedi. Normalde sağlam lastik bile ani ve anlık çukur vb. şeylerde balon yapabiliyor ki yamalı lastik ordan bırakabilir. Siz bu lastiği yedeğe alın bence.

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün yedeğe aldırmış bulunmaktayım.. stepnede ki lastiği taktırdım :) kafamız rahat artık:rolleyes: lastik şakaya gelmez.. bir de otobanda 170in altına inmiyoruz genelde ne olur ne olmaz...