Lastiklerin kullanım süresi hakkında

efe topdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba mıchelin marka lastiklerim bu ay 5. seneyi doldurdu(2006-23.hafta) yaklaşık 30.000 km. kulanıldı diş derinliği 5.6 lastik yanaklarında kılcal cizgiler var. Ne zaman değiştirmem gerekiyor birde güncel michelin fiyatları hakkında bilgisi olan varmı?

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba mıchelin marka lastiklerim bu ay 5. seneyi doldurdu(2006-23.hafta) yaklaşık 30.000 km. kulanıldı diş derinliği 5.6 lastik yanaklarında kılcal cizgiler var. Ne zaman değiştirmem gerekiyor birde güncel michelin fiyatları hakkında bilgisi olan varmı?
lastik yanaklarında kılcak çizikleri olan arabaya binmem eşimi çoluğumu çocuğumu da bindirmem.derhal değiştirin,195.60.15 mıchellin fiyatları 160 lira civarında..michelinden başka alternatiflerde değerlendirilebilir.forumu araştırın;)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lastikler vaktin geldiğini söylüyor, kılcal çatlakların olduğu bir lastikte yüksek hızlardan kaçının.

doktor1968

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir lastik üretildikten sonra hiç kullanılmasada,5 yıl olunca öMrünü doldurmuş demektir.Yani lastik özelliğini kaybetmiş,DEĞİŞTİRİN.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tavana bile assanız 3*4 seneden sonra lastik özelliğini yitiriyor.fren mesafesi uzar.

nemlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim lastiklerde de ufak tefek kılcal çatlaklar mevcut ben bu derece önemli olduğunu bilmiyordum, daha yeni antalyaya gidip geldim 200km kız yaptım bilsem 90ı geçmezdim Allah korumuş. Değiştirmek gerekiyor anlaşılan. 225/45/17 boyutları. üzerinde goodyear F1 lastikleri var, aynısından istiyorum yine, fiyat tahminen nedir yardımcı olabilir misiniz?

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2003 model lastikle geziyorum yüksek yükte hız yapmazsanız bişey olmaz bunu emin olarak söylüyorum

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2003 model lastikle geziyorum yüksek yükte hız yapmazsanız bişey olmaz bunu emin olarak söylüyorum

Bundan nasıl emin olabiliyorsunuz? Vakti geçip bozulmuş bir yiyeceği yermisiniz? Herşeyin belli bir kullanım süresi vardır bu süre geçtikten sonra bu malzemenin kullanılabilirliği tehlikeye girer.İllaki birşey olmayabilir ama olma ihtimalinin artmış olması bir gerçektir.Kısacası artık çatlamış ve vaktini doldurmuş bir lastiğe nasıl onay verebiliyorsunuz anlamış değilim.Haydi buna karar verdiniz diyelim bundan nasıl emin olabiliyorsunuz ben orada iyice afalladım :) Bu lastik yüzünden arkadaşın başına birşey gelirse bunun vebalini çekmeye hazırmısınız?

kar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavana bile assanız 3*4 seneden sonra lastik özelliğini yitiriyor.fren mesafesi uzar.
şoktayım..yanı uretıldıkten hemen sonra kullanılması gerekıyor ve km yapmasan da degıstırmek gerekıyo oylemı.pekı bu neden lastıklerın uzerıne yazılmıyor.son kullanım tarıhı seklınde..pekı neden kullanılmaz hale gelıyor,hava sartlarından mı etkılenıyor anlamadım..
lastıklerım 4. yılını doldurdu..yenı gıbıler..emnıyetsız mı davranırım kulanmaya devam etsem? tesekkur ederım..