LED ci Geldi arkdaşlar:-) Mesleğim LED'li Aydınlatma, Sormanız yeterli...

ustam tepe lambasını led ile değiştirdim ancak sönük kalıyor şerit ledler. 3 ler grup olarak 4 şerit led bağladım (paralel) sönük kalması bildiğim kadarıyla aküyü tehlikeye sokacak bir akım çekmiyor ama bir de işin ustasından duymak beni rahatlatacaktır.

1 Watt civarı güç harcar kullandığınız led adedi ve çeşidi. Benim tepe lambam 10Watt lık, önlerde ise 2x5Watt standart ampül... Ledlerinizin bir kaç gün açık unutulması v.s. hiç bir şekilde etkilemeyecektir... Işık şiddeti yetersiz ise, montaj yeri uygunsa paralel 3'lü grup sayısını artırabilirsiniz.

Yer yoksa, şerit led yerine yukarıda anlattığım gibi, delikli pertinaksı tepe lambanızın şekline göre kesip, içine ortalama 20-30 mantar led sığdırabilirsiniz, buda tepe lambası için yeter ve artar bile diye düşünüyorum...

arkadaşlar ben ön taraftan mesela kornanın ordan torpitoya bi kablo çekmek istiyorum nerden geçirmem lazım bi bilgi

slm
aracim Astra G 2001 HB Edition.
sorum olacak,
ledli gunduz fari alip takacagim.
herbir far(ledin tanesi degil) kac watt olmali ?
hem yeterince uzaktan gorulebilsin hem de sinyal lambasini bastirmasin.. Ariza lambasini da yakmasin...
simdiden tesekkurler.

2005 vectra c kasa opel"lerde bagaj aydınlatması yok nasıl takacağız-konya"dan yeni opelci

fikir almak istiyorum

:confused:merhaba termometre:ben 2006 astra h aracıma bagaj aydınlatması ve ön tarafa ayak aydınlatması yaptım çokta güzel oldu.öndekileri tavan lambasından aldım.aynısını arkalarada yapmak istiyorum fakat şerit ledleri nereye koymalıyım en uygun yer koltuk altı gibi görünüyor fakat koltuğu ileri geri çekince zarar görürmü ve kabloyu nereden geçirmeliyim ki hem görünmesin hemde arkada oturan koparmasın diyeve elektiriğinide öndeki ledlerin ucundan kabloyu sıyırıp almayı düşünüyorum.
teşekkür ederim

bilader hoş geldin sayfaya ... şu anda pek bi vaktim yok ama ,,, bende vectra b kasa var ... 97 model ... ben onun arka stoplarını led yapmak istiyorum mantar led kullanacağım ama mantar ledi uygulayacağım zemin hakkında pek bi bilgim yok ... bi ara yardımcı olursan sevinirim ...

Geri