lexmaul-- mantzel

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan m__sonmez
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Performansta hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .
emre abi en iyi acıklamayı sen yapmışsın burada ama şöyle ki lex kullanıpta memun olmayanlar da var burada ???

Örneğin c20xe motor için ingilizler mantzelin powercap inden çok memnun.Ve mükemmel fiyata satılıyor.lexmaul adına birşey duyamazsın pek.Çünki fren merkezinden dolayı lexmaul onlar için çok zor bir uygulama.Bu farklı bir örnek oldu ama demek istediğim:
Memnun olmayanlarında mutlaka bir sebebi vardır.Ama daha iyi bir tork ve mantzeli aratmayan gücü ile lex daha baskın geliyor.Tek dezavantajı piyasada pek bulunmayışı.Sitemizde 450 Tl den satıyordu birisi sanırım.Orjinal malzeme ve hemde lexmaul.Burada seni yanıltmak istemem elbet sonuçta karar senin.Bu malzemenin döküm olup olmayışı da problem değil.Önemli olan döküm kalitesi ve montaj yüzeylerinde , akış yüzeylerinde çapak olmaması , birde hava sızıntısına neden olabilecek delik vs. gibi problem olmaması.

Lexmaul RAM II kullanımış biri olarak kesinlikle Lexmaul ses ve performans yönünden çok memnun kalmıştım.

Mantzel güç, lexmaul ise tork açısından daha iyidir.Tercihine bağlı.Erman gibi bende Lexmaul tercih ederdim.Yine lexmaul yazılımlada desteklendiğinde gayet başarılı.Orjinal birşeyler düşünüyor isen dbilas ı da unutmamak lazım .Ama piyasada mantzel kadar yaygın olmadığı için zor olabilir.

evet mantzelin tork kattığı pek söylenmez ama araba devir manyağı oluyo:D:D

acıklama için teşekkür ederim emre abi burada berat bu da sana kapak olsun :good: :hıh:

lex in ağzına kadar dolu bir c20xe yi 2 boy geri bıraktığını biliyorum. 250 ye satılan yerli yapımı ama mantzel den daha iyi :) olan dökme powerbox ı ise göremiyorum. yani kendi fotosunu istediğimde orjinal mantzel in fotosu geliyor :) döken arkadaş kendi dökmüş.. öyle dedi bana. ve çelik 171 den dökmüş.. hemde saf çelik :)

mantzel in astraya uyması için corsa gsi ın emme manifoldunuda bulmanız lazım. astanın emmesine olmaz. lex in girişlerine bakmadım hiç kendi gozumle ama astraya o da direk olmaz sanırım.

benim bilgilerim bu yönde .. gerisi size kalmış

Haydaaaa. Berat la çakışmayalım şimdik.Berat istisna mantzelci.Dokunmayın Berat a .:-)

berat isnisna değil corsa_n istisna:D

standart passata harbi saglam fark atıyor kalkışta
sesi özellikle cok cok güzel nazar değmesin:good:

Geri