LPG de Kaç Filitre Var

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar benim aracımda marka vermeyim reklam olmasın bir lpg sistemi var. Her 10 000 Km aracın gaz filitresini değiştirmekteyim. Ama sadece gaz beyninde olan filitre değişmekte. Benim aklımda olan bu tank içinde filitre yok mu? Ustaya sordum yok sadece beyinde var dedi. Pek inandırıcı gelmedi bana.

sıralı sıstem ıse aracının lpg sı 2 fılıtre var ama eskı sıstemlerde 1 tane oluyor...

Aracımda olan LPG benzinde çalışıyor sanırım 3000 devirde direk gaza geçen bir sistem araç 8V motor. Tek nokta enjeksiyon sitemli bir araç.

Aracımda olan LPG benzinde çalışıyor sanırım 3000 devirde direk gaza geçen bir sistem araç 8V motor. Tek nokta enjeksiyon sitemli bir araç.

35 dereced gaza geçen sistem olmasın o

Benimde bu konuda kafam karışmadı dersem yalan olur arkadaşlar kaç kez filitre değiştirdim ama sadece kesici denen malzeme içinde silindir şeklinde olan filitre değişti. Ustaya sordum başka yok mu bundan? Sadece bir tane olur dedi. Anlamadım gitti.

toplamda iki adat filtre varmış sıralı sistemlerde arkadaşa sordum şimdi lpgcide çalışıyor

iyide arkadaşlar konuyu açan arkadaşın aracında sıralı sistem yok. tek nokta enjeksiyonlu yani emilatörlü sistem mevcut. yani eski karbiratörlü sistemin emilatör sayesinde benzinde çalışıp 2500-3000 devir sonucu lpg geçişi. bu sistemde sadece gaz kesicinin içinde küçük bir filtre bulunur başkada olmaz.

sıralı sistemlerde ise bazı sistemlerde gaz kesici ve regülatör-enjektör arasında yani 2 adet olur. bazı sıralı sistemlerin regülatöründe filtre olur ayrıca gaz kesici olmaz.

Geri