lpg de problem mi var?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alibagci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

alibagci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2004 vectra 1.6 lpg li aracı var ankara havalar bayağı soğuk ort. -8 derece lpg çok az tüketiyor ve hemen hemen benzin tüketiyor. sorun varmı yok sa hava sıcaklığından dolyımıdır.

Benim de gaza geçmiyo araba bir süre sonra geçiyor ama kısa bir süre sonra tekrar gaza geçiyor .Usta'ya sordum gaz donmuştur dedi...
Olabilir mi böyle bir şey???

motor sıcaklığı 40 derece ve üstüne gelene kadar benzinde gittiğiniz için ve kış şartlarında motor soğukluğu özellikle eksilerde gezdiği için yakıt tüketiminiz benzinde fazla olacaktır özellikle kısa mesafe yapıyorsanız..

Evet belirli bir sıcaklığa ulaştıktan sonra çalışıyor ama hareket halindeyken motorun ısısı mı düşüyorda birden benzine geçiyor onu anlamadım...

arkadaşımızın da belirttiği gibi gaz donuyor. 2-3 hafta önce ankaraya gitmiştim. eniştemin araçta gaza geçmiyordu beyin donuyor aşırı soğuklar nedeni ile. gaz dolum ağızları vs o soğuklara dayanamayıp buz tutuyor bir sorun olduğunu sanmıyorum. bu soğuklarda aracı benzinde kullanmanızı tavsiye ediyorum.

bu sene öyle genel bir şey değil hava koşulları çok kötü. herksin Allah yardımcısı olsun. yapacak bişi yok =)

LPG donar diye kimse sallamasın. Bildiğimiz üzere lpg 2 gazın karışımından oluşur. Bütan ve propan. Butan -138 derecede donar. Propanın donma noktası ise -187.7 derecedir. Standart uygulamalarda, kış şartlarında aracın lpg'ye geçiş ısısı 40 derecedir. Bu ısıya da çok soğuk dönemlerde aracın ulaşması 3-4 km'yi bulur.

beyin donunca gazın donmamasının ne faydası var. ayrıca araç ısındığın da da gazdan benzine geçme durumu varmış.

beyin donunca gazın donmamasının ne faydası var. ayrıca araç ısındığın da da gazdan benzine geçme durumu varmış.

LPG beynide donmaz Mustafa bey. LPG'yi buharlaştıran regulatöre yeteri kadar sıcak su gelmiyordur ve dolayısı ile araç lpg'ye geçip ardından benzine alıyordur kendisini. Bunun nedeni ya regulatör bozuktur, yada regulatöre su yanlış yerden verilmiştir. Normalde regulatörün (Beyin diye regulatörden bahsettiğinizi tahmin ediyorum) içerisinden antifirizli olan radyatör suyu geçer. O donarsa radyatörünüzde donar, motorunuzda donar. Kulaktan dolma bilgi verip insanları yanıltmayalım lütfen.

Geri