lpg de problem mi var?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan alibagci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
-25 dereceyi gördük biz aksaray'da. ne beyin dondu ne başka bir yer. sorun gerçekten garip. LPG beyni donuyor ama aracın kendi beyni donmuyor. demekki LPG yakıt olarak soğuğa ne kadar hassas ise beyninide o kadar hassas yapmışlar :kop:

ben bizzat lpg ustasından duydum beyin donduğunu ve bence çokta doğru. sıralı olmayan lpgler lpg de bıraktığında sopukta çalışmıyor. bunun nedeni beynin donması işte. usta bana böyle söyledi.... yanlışsa kusura bakmayın ben böyle biliyorum.

sizin beyin diye tabir ettiğiniz regulator muhtemelen. ve yanlış montaj ile bu sorun oluşuyor. demek ki usta iyi montaj yapmıyor ve sürekli başına geliyor. LPG kit tesisatı motor parçaları arasına öyle bir yerleştirilmeli ki soğuktan etkilenmemeli. regulator tek başına ortada bırakılırsa çok soğukta motor sıcaklığından faydalanamayacağı için LPG'yi tam anlamıyla buharlaştıramaz. ;)

ben bizzat lpg ustasından duydum beyin donduğunu ve bence çokta doğru. sıralı olmayan lpgler lpg de bıraktığında sopukta çalışmıyor. bunun nedeni beynin donması işte. usta bana böyle söyledi.... yanlışsa kusura bakmayın ben böyle biliyorum.

eğer araçta soğutma suyu seviyesi düşükse veya regulator montajı yanlış yapılmışsa veya regulatore giden sıcak su hortumları zarar görmüşse eğlimişse bükülmüşse yeteri kadar sıcak su gitmiyorsa lpg donacaktır..

Arkadaşalr yorumlarınız için teşekkür ederim lpg tüketimi şimdilik iyi kış dolayısı ile oluyormuş anladığım kadarı ile.

tecrübe ettim kendi aracımda.diğer araçlarda nasıl yapılmıştır nasıl olmalıdır bilmiyorum ama motordan çıkan ilk sıcak suyu lpg beynine bağlattım oradanda kalorifer ve devirdaimne devam ediyor.-15 civarında çalıştırnca dahi 2-3 km sonra lpgye geçiyor.lpg beyni donan aracın motor bloğuda donar.aynı su geçiyor içinden.antifiriz yoksa motor bloğunuzdda aynı etkiyi yapması lazım.Ah şu lpgciler.Suçlama anlamında söylemiyorum ama malesef piyasada kalifiye olmayan aracınızı test aracına çeviren birçok usta var.

arkadaşlar bendede 2000 astra var üstünde milano tüp var araç ilk çalışmada benzinden tüpe geçmiyor arabada sanki gaz yokmuş gibi algılıyor araca tekrar gaz aldım ama yine aynı anlamadım neden yapar

arkadaşlar bendede 2000 astra var üstünde milano tüp var araç ilk çalışmada benzinden tüpe geçmiyor arabada sanki gaz yokmuş gibi algılıyor araca tekrar gaz aldım ama yine aynı anlamadım neden yapar

İlk çalıştırmada geçmez zaten sıralı sistem varsa. Motor belli bir ısıya ulaştıktan sonra geçer.

Geri