LPG gaz Filtre değişimi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gencer20
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
tavsiyelere uymak lazım ama Nadir abi =) yinede 10.000 km de bir değiştirilmesi aracın yararına olur. pahalı bir şey değil sonuçta ;)

Mustafa işin garip kısmı LPG sisteminde ufacık oynama yaptın mı? eski ayarı bulamıyorsun :) oyüzden ben şahsen hiç dokundurmuyorum yola devam.

bende astra varken gaz filtresini değiştirdiğimde hiç bir ayar yaptırmadan sorunsuz bir şekilde bindim ayar yapılması gerekmez bence

Buradaki ustaya pazartesi günü gittiğimde sordum. LPG filtresinin 25000 km de değişmesi gerektiğini ve ücretinin de 25 TL olduğunu söyledi.

bende değiştirdikten sonra gaz ayarı yaptırmıyorum bi sıkıntı yok. ama anlaşılan ustanın derdi parça satmak :)

Aracımi alalı 2 sene oldu daha geçen ay değiştirdim. Banada çok işlevi yok gibi geliyordu ama eski filtre çıkınca içindeki pislikten her on bin yada yirmi binde degismesi gerektiğini anladım :). Filtre degistirdikten sonra yakıt 2-3 kuruş düştü. Ama filtre değişimine sonra LPG litre fiyati Yni olan başka bir istasyondan gaz almaya başladım. Yeni aldığım yerin gazi mi kaliteli yoksa filtre mi bu kadar düşürdü orasını bilemiyorum.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

atikerın kıtapcıgında 20 bın km de bır degısır yazıyor

Geri