lpg geçişinde silkeleme veya stop etme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jhmman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

jhmman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım 99 astra g iki yıldır atiker bağlı bu kışa kadar sorun yaşamadım,bu kış başında özellikle gaza ilk geçişte eger araç boşta ise stop ediyordu,lpg kitinin termostat ayarını yükseltiler bu seferde lpg ye geçişte gaza bastığım halde silkeleme yaşıyorum,filitrelere yeni baktırdım sorun yok,aldığım gaz da iyi en azından tecrübelerime göre,böyle bir sorun ile karşılaşan veya bilgi sahibi usta ve arkadaşlardan yardım rica ediyorum,acaba problem nerede olabilir.
(benzinde hiç bir sıkıntı yaşanmıyor)

sılkeleme ne demek. her araba lpg ye gecerken eger durur vazıyetteyse ufak bı sallar.

enjektörlerinizi kontrol ettirin hatta değiştirin sorununuz çözülücektir atikerse sayet 150 lira işçilik dahil bi masrafı çıkar çogu zaman silkelemelere karsı regülatörün hortumlarının kelepçeleri gevsiyor onlarıda kontrol ettirmenizde büyük fayda var çünkü gevşemelere baglı kaçaklar oluşuyor daha fazla bi masrafa yol açmasın ilerde kolay gelsin

sılkeleme ne demek. her araba lpg ye gecerken eger durur vazıyetteyse ufak bı sallar.

hiç alakası yok... adam gibi bir kalibrasyon ile gaza geçtiğini sadece gelen bip sesinden anlarsanız... eğer kalibrasyonda hata yoksa mekanik bir hata olabilir...

yanı sılkelemeden kastım hele bu kış soguklarında daha bır bellı oluyor sesı bı anda değişiyor işte. varsa bır değişikli şu soğuklar bıtınce gostereyım servıse ama bana bır aksilik yok gıbı geldı. sonucta yakıt değişiyor. bıde bende lpg ye gecınce bıp sesı falan yok. sıcak havalarda hıc hıssedılmıyor geçışler. bıde ben onu hıssetmeyı sevıyorum cunku lpg ye gectıgını anlıyorum. bır gosterırım maslak oto sanayıye ısım duşerse. bide benimki prins heee ona gore :) :) :)

gün içinde ilk gaza geçişte silkeleme varsa bunun nedeni LPG nin yeterli ısıya erişmeden motora gönderilmesidir..

belli bir süre sonra, tekrar sıcak motora marş bastınız ve sorunsuz gaza geçiyorsa silkelemenin nedeni kesinlikle budur..

gün içinde ilk gaza geçişte silkeleme varsa bunun nedeni LPG nin yeterli ısıya erişmeden motora gönderilmesidir..

belli bir süre sonra, tekrar sıcak motora marş bastınız ve sorunsuz gaza geçiyorsa silkelemenin nedeni kesinlikle budur..

benımkı aynen bu. ama hararet ılk çızgıye ulaşınca geçıyor lpg ye aslında çokta erken sayılmaz. sonrakı marşlarda boyle bır sılkeleme yok. aslında sılkeleme de sayılmaz. yakıtlar arası kararsızlık gıbı..

enjektörler ve filtre hafif tıkalı olsa bile motor ısınınca tüpe geçiş çok rahat olur yani araç motor ısınınca tüpe rahat geçiyor diye filtre tıkalı deil ya da enjektörlerde bi problem yok diyemeyiz benim anladıgım arac hareket halindeykende tekleme yapıyor eger benzinde yapmıyorsa bu teklemeyi sorunun enjektörlerde oldugundan emin olabilirsiniz...

aynı sorun bende de oldu bu sabah.aracı diyarbakırda kullanıyordum geçtiğimiz haftasonuna kadar.d.bakırda hava çok soğumadığı için hafif silkelenip lpgye geçiyordu.haftasonu karın buzun olduğu tunceliyeydim.buz gibi bir gecenin sabahı araç çalışıp lpgye geçtiğinde stop etti.soğuktan olduğunu düşünüyorum yeteri kadar ısınmadığı için.tekrar marş bastım gene stop etti.3. denemede hafif gaz basarak lpg ye geçtiğinde gaz vererek motorun ısınmasını sağladım.ısındı ve topladı motor.canavar gibi kar buz demeden 200 km durmadan geldim.

enjektörler ve filtre hafif tıkalı olsa bile motor ısınınca tüpe geçiş çok rahat olur yani araç motor ısınınca tüpe rahat geçiyor diye filtre tıkalı deil ya da enjektörlerde bi problem yok diyemeyiz benim anladıgım arac hareket halindeykende tekleme yapıyor eger benzinde yapmıyorsa bu teklemeyi sorunun enjektörlerde oldugundan emin olabilirsiniz...

filtre veya enj tıkalıysa motorun ihtiyacı kadar gaz geçmez devreden, gaza yüklendiğinizde veya yüksek devirlerde de,motor sıcak olsa bile, belli eder kendini..

Geri