lpg geçişinde silkeleme veya stop etme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan jhmman
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
buji ve kablolarına bakmak lazım diyeceğim ama benzinde sıkıntı yasamıyorum diyorsunuz :S

yanı sılkelemeden kastım hele bu kış soguklarında daha bır bellı oluyor sesı bı anda değişiyor işte. varsa bır değişikli şu soğuklar bıtınce gostereyım servıse ama bana bır aksilik yok gıbı geldı. sonucta yakıt değişiyor. bıde bende lpg ye gecınce bıp sesı falan yok. sıcak havalarda hıc hıssedılmıyor geçışler. bıde ben onu hıssetmeyı sevıyorum cunku lpg ye gectıgını anlıyorum. bır gosterırım maslak oto sanayıye ısım duşerse. bide benimki prins heee ona gore :) :) :)
prins olması kaliteli bir kit olduğu anlamına gelir kaliteli bir montaj ve güzel bir kalibrasyon olduğu anlamına gelmez... benimki atiker olmasına rağmen yaz kış lpgye geçtiğinde hissedilmiyor... sadece bip sesi geliyor onu da isterseniz açıp kapatabilirsiniz zaten... eğer tüketimden memnunsanız bence bu iş için ayarı değiştirmeye değmez bizim ustalar bir işi düzeltirken diğerlerini bozmayı çok sevdikleri için saçma sapan bir kalibrasyon yapabilirler...;)

Aynı sorunu yaşadım ve kesinlikle eminim ki enjektörleri ve map sensörünü değiştirirseniz sorununuz hallolacaktır.Ben kış başında aynı sorunu yaşadım herşeyi denedim.En son bir usta enjektörleri ve map sensörünü temizledi 2 aya yakın oldu sorun yok.Tavsiye ederim.

prins olması kaliteli bir kit olduğu anlamına gelir kaliteli bir montaj ve güzel bir kalibrasyon olduğu anlamına gelmez... benimki atiker olmasına rağmen yaz kış lpgye geçtiğinde hissedilmiyor... sadece bip sesi geliyor onu da isterseniz açıp kapatabilirsiniz zaten... eğer tüketimden memnunsanız bence bu iş için ayarı değiştirmeye değmez bizim ustalar bir işi düzeltirken diğerlerini bozmayı çok sevdikleri için saçma sapan bir kalibrasyon yapabilirler...;)

yakıt memnun sayılırım 300 km 65 tl. 1.6 otomatik şehiriçi. tabi bunun yanında benzın sarfıyatı da var. ılk çalıştırmada benzın gaza gecene kdr beklıyorum.

%100 bakın 99 değil.. enjektörler.. ilk çalıştırmada silkeler yada stop eder gün içinde tekrar yapmaz..

sebep: aracın lpg bakımlarının yapılmaması veya çok fazla karışım olan aygaz tarzı lpg kullanılması..

saygılar.. enjektör en ucuz 300 liradır..

%100 bakın 99 değil.. enjektörler.. ilk çalıştırmada silkeler yada stop eder gün içinde tekrar yapmaz..

sebep: aracın lpg bakımlarının yapılmaması veya çok fazla karışım olan aygaz tarzı lpg kullanılması..

saygılar.. enjektör en ucuz 300 liradır..
ibrahim bbenimde korktuğum bu vallahi. Garantiden değiştirmezler mi bunu acaba?

slm arkadaşlar benım aracımda gecenlerde silkeleme ve stop etme sorunu vardı enjektörler arıza yapmış

dün sabah çalıştırdım aracı motor ısınana kadar biraz bekledim ve hareket ettim. dısarısı -3 derece falandı. benim lpgye geçiş sıcaklığım 35derece olarak ayarlı. neyse benzinde biraz yürüdüm tam direksiyonu çevirdim direksiyon sertleşti. bir baktım stop etmiş. ilk defa başıma geliyor. ve benim düşüncem soğuk havadan dolayı böyle birşey yaşadım. 0ın altında sıcaklıklarda araç rolantide benzinden gaza geçerken devirde bariz bir düşüş yaşıyorum ama ilk seferde oluyor bu işte. motor ısınınca sorun olmuyor. galiba lpg tam olarak gaz hale dönüşmeden silindir içine giriyor ve yanması zorlaşıyor...

Geri