LPG Hakkında Mutlaka Okuyun..!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AseSiNo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ben bu maddeler e biraz takıldım;

LPG araçların hep güçten düştüğü kanısı vardır , bu konuda neye inanacagız?

LPG Güvenlidir, denmiş ama hala kapalı otoparklara giremiyorsun, askeri bölgelerde LPG li araclar için uzakta ayrı bir otopark mevcut.

LPG Çevre dostudur, iyi de ışıklarda beklerken eger onümde LPG li bir arac varsa sırf o koku içeri gelmesin diye cam-kalorifer kapatıyorum.emisyon oranları daha düşük olabilir ama o koku hiç hoş değil

Arkadaşlar yukarıdaki konular hakkında kısaca bilgi vermek gereği duydum;

1) LPG'li araçların güçten düşmesi konusu sıralı sistemler çıkmadan önce kullanılan Çok noktadan enjeksiyonlu araçlara takılan normal sistemler ve hâlen kullanılan tek nokta enjeksiyonlu araçlar ile karbüratörlü araçlara takılan sistemlerde var. Fakat Sıralı sistemler ile birlikte bu güç kaybı sona ermiştir.
2) Neden Kapalı otoparklara giremiyoruz; Bunun sorumlusu sertifikasız ustalar, TSE'siz servisler ve bilinçsiz araç sahipleridir. Ne yazıkki her konuda olduğu gibi bu konudada merdiven altı diye tabir edilen yetkisiz servis, usta ve araçlarını hiç sorgulamadan buralarda montaj yaptıran araç sahipleri bulunuyor. LPG Sisteminin üzerinde 3 adet güvenlik valfi bulunuyor. Benzin sisteminde ise sıfır. LPG Tankı Benzin deposundan 3 kat daha kalın. LPG Tankı 10 saat yangında kalırsa anca patlıyor. Avrupada LPG'li araçlar kapalı otoparklara rahatlıkla alınıyor. Fakat yukarıda bahsettiğim merdiven altı servisler nedeniyle ülkemizde bu uzun zamanlar alabilir.
3) Koku için yorum yapmıyorum. Benzinli aracın kokusu sanırım çokda hoş değil :)

benim araç lpgde hiç duman çıkarmıyor benzinde soğuk havalarda beyaz duman çıkıyor lpg ye geçince duman işi bitiyor.

esasen ben benzinle lpg arasında pek bir fark göremedim (performans açısından), şunu da göz önünde bulundurun: aracımı son sürat ve gazı sonuna kadar dayanmış bir şekilde de kullanmıyorum.

ayrıca ilk mesaj 2006 yılında yazılmış. ;)

2006da açılan son mesajı 2008de açılan konunun güncellenme amacı neydi acaba merak ettim :rolleyes:

Geri