Lpg ilk calistirmada devir

ysf61

Kayıtlı Kullanıcı

Selam aracim opel asra 1.6 tuplu . Sabah araci ilk calistirmada aracin devir gostergesi bir asagi bir yukari oynuyor. Rolanti sorunu oluyor 1 dk sonra sorun yok.neden acaba ve cozum ?

ysf61

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aracim opel asra 1.6 tuplu . Sabah araci ilk calistirmada aracin devir gostergesi bir asagi bir yukari oynuyor. Rolanti sorunu oluyor 1 dk sonra sorun yok.neden acaba ve cozum ?
Bir müslüman yazsa bari 😀

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
Egr valfi, bogaz kelebegi, map sensoru yapabilir. Lpy arka tupteki vanadan kapatip 2-3 gun kullanin, sorun devam ederse problemin lpg den kaynaklanmadigi ortaya cikar, lpg sistemini elemiş oluruz

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

köyündelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Devir saatindeki oynamalar hangi aralıkta. Sabah ilk marş sonrası 1000 devir üstünde 10 saniye falan kalıp daha sonra 800 devir civarına düşmesi normal diye biliyorum.

Ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
yusuf bey merhaba aynı sorun ben de var bir yere gösterdiniz mi
sorun devam edi,yor mu

kannn

Teknik Destek Ekibi
Lpg de yapıyorsa Lpg yi damarın ustadinda dediği gibi arka tüp üzerinde vana var kapatmanız lazım ve minumum 3 4 gün o şekilde kullanmanız eğer düzelirse ya lpg regülatörü yada lpg enjektörü kaçırıyor dur ve ilk marşta boğulur araç

Ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Lpg de yapıyorsa Lpg yi damarın ustadinda dediği gibi arka tüp üzerinde vana var kapatmanız lazım ve minumum 3 4 gün o şekilde kullanmanız eğer düzelirse ya lpg regülatörü yada lpg enjektörü kaçırıyor dur ve ilk marşta boğulur araç
Meehaba arabaya persembe cuma lpg vanasi kapattim bindim yaklasik 100 km falan gittim. Cuma sabah titreme falan yapmadi. Cumartesi ik8ndi vakti yone benzinde calistirdim herhangi bir titreme olayi falan olmadi pazartesi lpg vanasi acip deneyecem. Insallah bi sorun olmaz

Ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan bey merhaba ilginiz için tesekkur ederim. Istanbul bagcilarda oturuyorum ben avrupa yakasi bildiğiniz iyi bir lpg ci var mi landirenzo marka. Arac ve lpg 2017 model

kannn

Teknik Destek Ekibi
Malesef üstad candan mühendislik var imkan varsa oraya gidin

• Beğen
Tepkiler: Ferhat

kannn

Teknik Destek Ekibi
Meehaba arabaya persembe cuma lpg vanasi kapattim bindim yaklasik 100 km falan gittim. Cuma sabah titreme falan yapmadi. Cumartesi ik8ndi vakti yone benzinde calistirdim herhangi bir titreme olayi falan olmadi pazartesi lpg vanasi acip deneyecem. Insallah bi sorun olmaz
Yok hiç açmayın üstad iyi bir lpgci bul olayı anlat yardımcı olsunlar

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
boğaz kelebeği gibi geliyor. geçmiş olsun.

Ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Yok hiç açmayın üstad iyi bir lpgci bul olayı anlat yardımcı olsunlar
Kaan bey tekrar merhaba atabayi dediğiniz gibi lpg ye almadan benzinde kucukcekmecede lpg ci ömer ustaya goturdum olayi anlattim enjektör bozuk dedi. Tamir i %80 olur dedi 450 tl. Yenisi ise 1000 tl arti 200 tl iscilik dedi cok yiksek degil mi sizce de

Ferhat

Kayıtlı Kullanıcı
Kaan bey tekrar merhaba atabayi dediğiniz gibi lpg ye almadan benzinde kucukcekmecede lpg ci ömer ustaya goturdum olayi anlattim enjektör bozuk dedi. Tamir i %80 olur dedi 450 tl. Yenisi ise 1000 tl arti 200 tl iscilik dedi cok yiksek degil mi sizce de
Enjektör sabaha kadar gaz kacagi yapiyormus gazi kesmiyormus sorun ondan dediler

kannn

Teknik Destek Ekibi
Bencede yüksek enjektör modelinize bakıp internet üzerinden bakabilirsiniz

• Beğen

kannn

Teknik Destek Ekibi
Enjektör sabaha kadar gaz kacagi yapiyormus gazi kesmiyormus sorun ondan dediler
Dediğim gibi ya regülatör yada enjektör farkli bir ustaya gidin kit modelini enjektör modelini öğrenip internet üzerinden araştırma yapın

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
parça tamir veya değiştirmek yerine önce Egr valfi, bogaz kelebegi, map sensoru gibi parçaları küçük bir maliyetle temizleyin/temizletin. sonra baktınız sorun devam ederse değiştirme yoluna gidin. değiştirme kısmında da her denileni hemen değil önce araştırıp sorup sonra değiştirmenizi öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat ve kannn