lpg kiti taktırmanın bi espirisi kaldı mı??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yahu herseyi anlarim da lpg ye neden zam geldigini anlamam. lpg dedigin sey petrol islenirken aciga cikan gaz ise yani petrolun 'sakat at' i ise neden sakat ata zam geliyor. zaten petrol halen yeterince isleniyor. talep karsilanamiyorda mi zam yapiliyor. yalan dolan bu adamlar
Evlerde kullanılan mutfak tüplerinin içinde de LPG var ama birinin litresi 2,5 TL iken diğerinin litresi 5TL den fazla, ben de bunu anlamıyorum. Aynı ürün arabada kullanılınca ucuz, evde kullanılınca pahalı, üstelik LPG'nin fiyatı ilk yıllarda evlerin mutfağında, yemek yapılırken kullanılıyor diye özellikle ucuz tutulmuştu :sopa:.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
"Kayıt dışı ekonomiyi" önleyemeyen beceriksizlerin tek çaresidir bu zamlar...
-Doğuda %70 oranında kaçak elektrik kullanılmaya devam edildiği sürece,
-15 çocuğu olan ailelere kelle başına 75 TL okul yardımı adı altında milyarlar verilmeye devam ettikçe,
-Çiftçi, esnaf kredilere borca boğuldukça,
-Üretim yapan tesisler; "kasasındaki para" ile borcu ödenebilecek fiyatlara satılırsa,

biz daha çok söyleniriz çok yakınırız, ama afedersiniz eşşek gibi de o pahalı benzini mazotu lpg yi alır araçlarımıza bineriz...
:bir::bir::bir:

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farkı takan bilir paran cebinde kalıyor iyi montaj arabaya asla zarar vermez önemli olan usta 50 bin km lpg de kullandım zerre kadar sorun olmadı, 2 saatte sattım arabayı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İyi montajla kuru karektere sahip bir yakıt olan LPG'yi aynı kefeye koymak ne derece doğrudur. Bu yaklaşımla orta kaliteli bir lastiği lastikci araca iyi takarsa o lastik artık iyi bir lastik midir? LPG ne kadar iyidir kötüdür, ne kadar ekonomiktir veya değildir ayrı, montajın kalitesi ayrı şeydir.

boraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam iyi guzel de suanda dunyanin en pahali benzini bizde. Amerikada benzinin bir litresi 3 lira civarlarinda seyrederken Ingiltere'de 3,5 TL ye yakin. Bize en yakin fiyat hollanda'da, o da 4 liranin altinda. Esas sorun su ki aldigimiz bir litre benzinin toplamda 15% civari akaryakit firmasi ve istasyona, binde 5'i tasima maliyetlerine ve yaklasik 22%si rafineri cikis fiyatina giderken, 60% civari vergiler ve bazi vergilerin vergileri olarak odeniyor. Yani benzinin esas fiyatinin yaklasik 4.5 katini odeyerek aliyoruz. Irak'ta bir litre benzin 40 kurus ve oradaki devlette bu isten para kazaniyor bide ek olarak. Turkiye'de yasadigimiz icin sucluyuz herhalde..

Sent from my BlackBerry 8520 using Tapatalk

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hep diyoruz ama yanlış anlaşılıyoruz. Devlet üretmeden, para kazanmadan har vurup harman savurursa inanın benzin 5 TL ye bedava bile. Ankara'da oturanlar yüksek bir tepeye çıkıp kenti şöyle bir incelesinler, yüksek binaların kime ait olduklarını bir sorgulasınlar. Özelleştirilen tekelin ikiz kuleleri baskı ile satılmadı mı? Maliyeye dünya kadar borcu olan büyükşehirin devasa binaya çok mu ihtiyacı var? Keza maliyeye dünya kadar borcu olan kulüplerin kıytırık futbolculara para saçması çok mu gerekli? Kimse devlete olan görevini yerine getirmezse, kimse devlete olan borcunu ödemezse, devlet bazı hatırlı kişilerin dünya kadar borcunu görmemezliğe gelip tahsil etmezse, benzini 10 TL'ye bile satsa gene işin içinden çıkamaz.

Ali Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu güne kadar aldığım tüm arabalar benzinli idi ve ben LPG taktırdım...

LPG motoru çabuk öldürüyor, LPG zararlı, arabama taktırmam ben v.s. diyen arkadaşlara sesleniyorum....

Aracınıza kaç yıl binmeyi planlıyorsunuz...

Sıfır Km alıp 10 yıl binilse bile motora ne kadar zararı olurki??? zaten 3 yıl benzinli kullanılmak zorunda bir çok markada :)

İkinci el alıp 5 yıl binsen bile, motor elinde mi kalacak ....

Sıfır alsan 10 yıla hiç bir şey olmaz....
İkinci el alsan alırken baktırmıyormusun, üflemesine, sesine, çekişine... Kaç yıllık LPG li araç diye...

Chevrolet gibi fabrikasyon LPG olursa anlarım:)

Bana kalırsa benzinli araçları olanlar bir sonraki sahibini düşünüyor, kendilerini değil :)

Aracım 43 kuruş yakarken LPG ile 25 Kuruşa düştü ((((Ş.içi))))...

40.000 km oldu....

FARK: 18 kuruş.....

40.000 km yapmışım, sırf ş.içi desek 18 kuruş kar'ım, 7.200 Turkish Liras demek bu.....

1,5 yılda 7.200TL az mı???

Herkez 40.000 yapmıyorki 1,5 yılda derseniz, 20.000km bile yapılsa 3.600 lira yapar bu...

85-90 model şahinler yıllardır LPG li, ozamanların CNC v.s. motor teknolojisi, dayanımı ile 2000 küsür model araçların ki aynımı????

Benim düşüncelerim bunlar :)

benim gibi 1,5 yıl veya 3 yıl bin sat sonra :) 40.000 km de, 18 kuruşu biriktir benzinliye biniyormuş gibi, aracının modelini 7.200 TL kadar yükselt. yada çoluğuna cocuğuna harca, nasıl olsa satılacak bu araba... 5 yılda yıpranmış mı motor LPG den, 1000-2000 düşüğüne var 5000-6000TL cebine kalsın... Ne araçlar var dışarıda 180.000km de LPg li, 100.000 deki astra ile arasında 2.000 lira oynuyor...

Sahibi olunan araca bir aşıklık durumu, özel bir denen yoksa , 3 yılda 7.200 TL kar etmeyi göz ardı edecek akdar zenginsek, bu 7200lira neden araçlarımızın 1/3'ü veya 2/3 ü değerinde bana açıklayın:) :) :)

Son düzenleme: