Lpg takilinca sorun oluyormu

selamlar,
emre12 rumuzlu arkadaşa katılıyorum.lpg ile çok tasarruf edileceği kesin.benim arabam 2006 astra g 1.6 twinport.lpg yi yaklaşık 1 yıl önce taktırdım ve lpg ile yaklaşık 23000 km bindim.hiç arıza lambasının yandığını görmemiştim.fakat 18000 de filtre değişimi yaptıktan sonra birkaç gün arıza lambası yandı.sonra lpg servisinde ayarını yeniden yaptırınca o sorun da giderildi.kesinlikle tavsiye ederim.bu arada aracımda landirenzo lpg sistemi var.aracım twinport olduğu için uzun zaman araştırmıştım.en iyisi bu marka dediler opel için.zaten opelin anlaşmalı markası bu marka.twinport motorlu aracı olan arkadaşlar başka markaya yönelmesin bence.uzun yolda 12.5 ila 14 krş arası , şehir içinde ise 16 ila 19 krş arası değişiyor yakıtı aracımın.kullanıma göre değişiyor yani.bu güne kadar sağladığı tasarruf montaj masraflarından daha fazla oldu.iyi bir ustanın montajı ve bu markanın tercihi size hiç sorun çıkartmaz diye düşünüyorum.

arkadaşlar daha önce kapıcının getirdiği balon gibi ekmeğe razıydım şimdi ikili taş fırın ekmeği almak için 2,5 km gidip 2,5 km geri geliyorum ekmek almak için bile arabayla gidiyorum.
arkadşlar LPG size ekonomiden çok özgürlük verir.
yakıta verdiğiniz para çok fazla azalmaz ama arabanızı tepe tepe kullanırsınız
gezersiniz tozarsınız bu gezmelerden eşiniz daha mutlu bir hale bürünür aile saadetiniz artar.
bekarsanız aynı paraya daha çok gezersiniz daha güzel bir kıza rastlama ihtimaliniz artar yanınızdaki hatun daha güzelleşir.
LPG nin faydaları çok arada ateşleme bobini gibi 300TL lik bir ihtimal var bence aile saadeti için bu risk değer:)
Arkadaşım olayı çözmüş:kop::kop::yahoo::yahoo:

arkadaşlar bu kadar kötülemeyin şu lpg yi.bence kabahatin büyüğü ustanız ve birazcıkta seçtiniz kitte sorun var derim.vectra da sürekli kullnadım hepde uzun yol yaptım allaha şükür tık demedi yolda da bırakmadı beni...ha benzin ucuz olsa bende kullanmam kesinlikle ama bennzin fiyatları malum...

arabam 47000de 105hplik motorlu 2005 meriva cosmo 29000kmde BRC marka LPG taktırdım ne arıza lambası, ne beyinde arıza kodu, ne bir tekleme nede uyumsuzluk.
aracımın LPGli olduğunu birkaç nedenle hissedebiliyorum
1. bagajda dolanan istepne (yedek lastik)
2. benzinlikte benzin pompası yerine LPG pompasına yanaşmak
3. depoyu fulleyince cebimden 150TL yerine 65TL çıkınca
4. yakıt ucuz olduğundan arabayı çok daha fazla kullanınca

arkadaşlar daha önce kapıcının getirdiği balon gibi ekmeğe razıydım şimdi ikili taş fırın ekmeği almak için 2,5 km gidip 2,5 km geri geliyorum ekmek almak için bile arabayla gidiyorum.
arkadşlar LPG size ekonomiden çok özgürlük verir.
yakıta verdiğiniz para çok fazla azalmaz ama arabanızı tepe tepe kullanırsınız
gezersiniz tozarsınız bu gezmelerden eşiniz daha mutlu bir hale bürünür aile saadetiniz artar.
bekarsanız aynı paraya daha çok gezersiniz daha güzel bir kıza rastlama ihtimaliniz artar yanınızdaki hatun daha güzelleşir.
LPG nin faydaları çok arada ateşleme bobini gibi 300TL lik bir ihtimal var bence aile saadeti için bu risk değer:)
hocam reno 12 yılına göre çok temiz satıosan talibim :)

Astra 1.6 twinport(z16xep) çok km yaptığım için 2 ay önce taktırdım brc marka. eğer yılda 25.000km'nin altında yol yapıyorsan kesinlikle taktırma. mantıklı değil. km de 0.10kr civarında tasarrufun oluyor. 25bin km yol yapsan senede 2.500 tl avantajın oluyor yani benzine göre. 1.500 tl lpg kit parası 250 tl tekrar muayene ve ruhsata işletme. yani direk 1750 tl masrafın olacak 750 tl gibi bi karın oluyor ilk sene. ateşlemeyle ilgili araban daha hassas oluyor. daha sık masraf çıkarıyor. karar ver işte:)

unutmadan, lgp uygulaması arabaya oruç tutturmak gibi bişey bana göre..

Ömer çok yerinde ve doğru tespitlerin var.

bende lavato taktırdım ufak tefek arızalar oluyor.onlar neysede bu aralar benzinde gaz yeme sorunu yaşıyorum 1 ve 2.viteste 2000 devirden sonra gaz yiyor.boğaz kelebeğini temizlettim.enjektör katkıda koydum.ama yinede tam olmadı.anlayacağınız lpg de sorun yok benzinde sorun var

Astra 1.6 twinport(z16xep) çok km yaptığım için 2 ay önce taktırdım brc marka. eğer yılda 25.000km'nin altında yol yapıyorsan kesinlikle taktırma. mantıklı değil. km de 0.10kr civarında tasarrufun oluyor. 25bin km yol yapsan senede 2.500 tl avantajın oluyor yani benzine göre. 1.500 tl lpg kit parası 250 tl tekrar muayene ve ruhsata işletme. yani direk 1750 tl masrafın olacak 750 tl gibi bi karın oluyor ilk sene. ateşlemeyle ilgili araban daha hassas oluyor. daha sık masraf çıkarıyor. karar ver işte:)

unutmadan, lgp uygulaması arabaya oruç tutturmak gibi bişey bana göre..

Güzel açıklama:good:

2008 Astra G 1.6 Twinport sahibiyim. 1 yıl önce aracı aldığım bayide Landirenzo marka sistem takıldı. Aylık 400-450 lira benzine öderken bir yıldır 200-250 lira arası lpg ye ödüyorum. Bu da yılda 2400 lira tasarruf demektir (benim kullanımım için). Yaz döneminde 4 kez uzun yola gittim. Bunlardan birinde araçta 5 kişi, tam dolu bagajla ve klima açık şekilde 1500 km yol yaptık ama hiçbir performans kaybı yaşamadık. Bu seyahat için sadece 230 lira lpg masrafımız oldu. Bu örnekleri çoğaltabilirim :)

Karşılaştığım sorunlara gelirsek ki bunlara sorun değil "durum" demek daha mantıklı olacaktır.

1.Arıza lambası yanıyor. Bakıma girdiğinde sildiler, bir süre sonra tekrar yandı. Bazen lpg bitince benzinde kullanıyorum, bir süre sonra sönüyor. Lpg' ye geçince tekrar yanıyor vs vs vs. :)

2. Tekleme. Bir süre vites geçişlerinde tekleme oldu. Bakıma girince ayar yaptılar şu anda çok iyi sorunsuz.

Belirttiğim gibi tasarruf miktarı çok iyi. İyi işçilik iyi montaj sonrası başınız ağrımayacaktır.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Bende 1.6 Twinport Elegance var ve yaklaşık 10 ay önce LPG taktırdım... fikrimi soracak olursan kesinlikle taktırma derim... Çünkü sürüş konforunun değişmesi, arıza lambasının yanması vites değişimlerinde arabanın ileri geri zıplaması(kerkinme) gibi birçok sorunla karşılaşabilirsin.. hatta bunlar en basitleri... bazen motora hiç uyum sağlamadığı da oluyormuş... Düşün bir kere arabaya by pass yapıyorsun .. ne beklersin artık o arabadan :)

Arabam sizin arabanınzın aynısı,tam 25000 km'dir(1,5 YIL) LPG'li kullanıyorum.SORUNSUZ.

Geri