Lpg Tankımı Simit yaptırmak istiyorum

ibrahimyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Corsa C 1.2 kullancısıyım ve aracımın uzerındekı tank bagaj ı kaplıyor ve görüntüsünden rahatsızım simit yaptırmak istiyorum,Neler yapmama gerek bilgi verirmisiniz.

Hangi LPG ustasına sorsam yaptırma dedi.bana yenisini satsalar kar edecekler ama tanıdık olduğu için -taktırma abi- dediler.şamandra bozuk gösterir,Yokuş çıkarken lpg Çekmez,arkadan vururlarsa tank sıkışır falan dediler bende yanaşmadım.bende görüntüden rahatsızım ama yapacak bişey gözükmüyor.benşm araç astra,az çok idare ediyorum ama corsanın hacim daha küçük.sizs kalmış.

iPad'dan gönderildi .

Bende bir kaçı ile görüştüm yaparız falan dedıler sıkıntı olmaz dedıler ama bakacaz artık zamanla :)

Ben de son günlerde düşük model LPG'li bir araç arayışına girdim. Bağ bahçe işlerinde kullanacağım için bagajı ne kadar geniş olursa o kadar iyi olur diyerek simit tüplü olanlara bakıyorum. Yanlız geçenlerde birisi "stepne yuvasına konan simit LPG tankları yeteri kadar hava almadığı için TÜV muayenelerinde sorun çıkıyor" dedi. Bana saçma geldi. Şöyle ki stepne yuvasında zaten temizlik için lastik tıpalar oluyor, onlardan biri sökülürse, LPG havadan daha ağır bir gaz olduğu için sorun kolayca halledilmiş olur ;) . Ne olur ne olmaz, bu durumu araştırmadan işlem yapmayın derim.

Simit tank LPG sistemini 6 yıldır kullanıyorum... Çekmez diyorlar ise yalan hiç alakası yok. Diğer konu havalandırma olayı aracım 3 kez muayene girdi ve LPG kaynaklı hiç bir sorundan dolayı geçmemezlik yapmadı. Yedek lastik yerine takılan LPG tankları takılmadan önce gaz bacası takılıyor kaçak olması durumunda oradan gazın dışarı çıkması ve ilk montaj da bu baca olmaz ise sızdırmazlık raporu verilmez...

Simit tank olunca çekmez diyenlerin mantığını anlamadım neticede gaz basınç ile aracın motoruna geliyor ya simit ha silindir. İkisi de aynı halt.

Kesinlikle katılıyorum teşekkürler

Kesinlikle katılıyorum
Simit tank LPG sistemini 6 yıldır kullanıyorum... Çekmez diyorlar ise yalan hiç alakası yok. Diğer konu havalandırma olayı aracım 3 kez muayene girdi ve LPG kaynaklı hiç bir sorundan dolayı geçmemezlik yapmadı. Yedek lastik yerine takılan LPG tankları takılmadan önce gaz bacası takılıyor kaçak olması durumunda oradan gazın dışarı çıkması ve ilk montaj da bu baca olmaz ise sızdırmazlık raporu verilmez...

Simit tank olunca çekmez diyenlerin mantığını anlamadım neticede gaz basınç ile aracın motoruna geliyor ya simit ha silindir. İkisi de aynı halt.

Ben simit kullanıyorum. Menzil harici hiç bir sıkıntısı yok.

Zaten diğer silindir LPG tankınında menzili tam olarak tutturduğu söylenemez. Ben kendi aracımda LPG ışıklarına değilde km' ye bakarak hareket ediyorum bitme km yaklaşınca gidip dolum yaptırıyorum. Konuyu açan arkadaşımla aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum LPG tankı silindir olunca arka bagaja hiç bir şey sığmıyor. Silindir tankı simit tanka değiştirme işini gidip sordum ben LPG montajı yapan yere silindirde ki şamandıra ile simitteki şamandıra aynı olmadığından şamandıra değişiyor haliyle tank da değişiyor toplam 350 TL gibi bir rakam çıkardılar pazarlıkla az daha düşürürüz. Bu aralar şehir dışına çıkmadığımdan elletmedim yaza doğru değiştircem bende tankı. Ayrıca ordaki arkadaşlar senden çıkardığımız tankı da koyarız buraya isteyen olursa satarız oradan gelen parayı da sana veririz dediler. Bu arada LPG ruhsata işliyse tank değişince yeniden proje alıyormusun almıyormusun onu tam bilmiyorum onuda sor istersen yaptıracağın zaman.

Tank değişimlerinde sadece sızdırmazlık raporu alınması yeterli arkadaşlar.

Geri