Marş basıyor ama motor çalışmıyor

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Selam arkadaşlar. Arabamı 2-3 gündür hiç çalıştıramıyorum. Normalde park yerinde duruyor. Kontağı çevirdiğim zaman motor çalışmıyor. Daha öncede oldu servis gelip çekici ile alıp götürdü. Kurum bağlamış dedi. Hatta burada çalıştı falan dediler. Sonra 2-3 hafta geçti yine aynı sorun başıma geldi. Şimdi tekrar çekici parası vermek istemiyorum ayrıca servisede güvenim kalmadı. Çünkü bu neden olabilir onuda gelip anlamadılar ve çekici ile aldılar. 150 tl çekici parası 50-60 tl kadarda kurum temizleme parası aldılar ama olmadı.

Sorun nedendir bilginiz var mı?

Arabam 98 model Astra GLS otomatik vites.

Çok fazla kullanmıyorum ve genelde pekde öyle gaza yüklenmiyorum. Hatta servis zorlamadığım için olduğunu söyledi.

Saygılarımla

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yüksek devire çıkmak kurum atmak açısından sağlıklı hep düşük devirde kullanmak yada devirsiz kullanmak yoğun kurum yaptırır ama sizin aracınızın devirsiz kullanımı söz konusu değil çünkü kendi ayarlıyor tamiri olduktan sonra yüksek devirlerde zaman zaman gezin

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
ok olabilir. Ama yapıldı denipte yapılmayınca. Yine araba yerinden kalkmıyor.

Bu işin maliyeti sizce ne kadardır. Sonuçta çekici parası filan verince baya bir tutar ödedim ve yine ödemek istemiyorum açıkcası.

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskonuz varsa çekici hizmetleri vardır aklınızda bulunsun. yoksada çekici yerine ustanın birini alın aracın yanına gidin olmadı başka araçla çekip götürün olmayacak bişey değildir böyle maliyeti daha az olur enazından.

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
Model 98 kaskosu yok. Bu arıza 2 ay önce olduğunda usta çekici lazım demişti. Acaba Beylikdüzü Beykent civarı bildiğiniz iyi bir yer var mı?

batum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pm attım. ama baştan konuşun nekadar alıp almayacağını aracımı yaptırmıştım birkeresinde opel yetkili servisten çıkmış kendine işyeri açmış bir ustadır.

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
teşekkürler

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba benzin pompası ile ilgili bir sorun olabilir mi? Bende bir ara marşa bastım bastım çalışmadı; Usta getirdim araç başına, adam bastı çalıştı...

Ne oldu ne yaptın derken; benzin pompası iflas etmiş, adam gaz düğmesine basılı tutup gazda çalıştırmış...Benzin gitmiyormuş araca...

Bir ihtimal denemeni tavsiye ederim...

kemalyen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sinemateknik.com
hmm mümkündür. Ustamı tekrar aradım oda bujilerle ilgili olabilir dedi. Neyse sonuçta para vermeden gelip arabayı aldırtacak. O kadarda güvendiğim bir usta ama bu durumda cnm çok sıktı.

benfenerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda Lpg varsa Lpgyi besleyen sigortayı çıkarıp Lpg yi devre dışı bırakarak çalıştırmayı deneyin