mercekli far yerine normal far

Cdx farlarının çıkmasını bulabilirsiniz.

Vectra B ankara Facebook grubunda 1 ay önce çiftini 250 TL ye satan vardı.
Motor ve balastları yoktu.
Veya Ankara güven otoya(hurdacı) sordurabilirsiniz. Kargo ile gönderirler.
Ben öğlen sanayiye uğrayacağım unutmazsam sorarım çıkmasını..

Bende bir çılgınlık edip junyan drl devileyes takasım var.Nasıl olur ki_? :)
Çok hoşuma gidiyor o farlar.Orjinalleride temizletip saklarım

ısıya dayanıklı silikon alacaksınız genelde kırmızı yada siyah renk olur ve üzerinde ısı dayanım derecesi yazar,sanırım 600 derecelere kadar dayanıyordu,yuh o ne demeyin evet zenon far içinde oluşan ısı epeyce yüksektir,bulunduğunuz muhitte imkan yoksa bence netten çıkmacılardan 1 adet alın yada sahibindene falan bakın satan çok,herhangi bir cam filmi yapan yada elektrikle uğraşan tanıdığınız varsa gidin yanına çayını içmeye geldim deyip farı verin eline :) 5 dk da açar kendiniz güzelce boşluk kalmayacak şekilde silikonlar ve farın etrafını kalın kuşak yada kemer gibi enli olan herhangi yumuşak yüzeyli sağlam birşeyle 2-3 tur üzerinden sıka sıka tutturun ve düğümleyin,24 saat sonra çıkarın temiz temiz kullanın,hem orjinalliği bozulmaz hemde maliyeti maximum 200 tutar çıkma farıyla.ben eski elantra aracıma sanayiden aldığım 2 adet çıkma far üzerine yine çıkma aldığım mercedesten sökülme bixenon mercekleri yerleştirdim,2 hafta sürdü ama Türkiye de 2 adet vardı dünyada bilmiyorum başka yapan varmı burada 2 adet çünkü 2.sinide kayınçoma yapmıştım :) netten far sökme takma diye araştırın bolca video var,bu arada çok geçmiş olsun,kazasız günler dilerim.

arkadaşlar resim ekledim ama inş. becerebilmişimdir. far bu halde pek de düzeleceğe benzemiyor. anca çıkmasını bulmalıyız heralde.

Ekli dosyalar

• 03022014850.webp
    03022014850.webp
    26.3 KB · Görüntüleme: 22
çıkma bir tane mercekli far buldum ama valeo markaymış sıkıntı olmaz inş.

ilandaki sağ far iyi durumda soldaki biraz solma yapmış. eğer farlar sağlam ise fiyatı çok iyi kardeşim ihtiyacın varsa hemen al derim. ben bizim memlekette bulmuştum adam çiftine 450 tl fiyat çekti vede içinde xenon motor beyni felan yok boş haliydi ona göre değerlendir.

bugün aldığım mercekli farları denedim. ancak bir sorun var benim eski farların içindeki ampülleri benden önceki sahibi değişmiş normal xenon ampül takmış ekstradan xenon motoru falan çıktı eski fardan. gelen farları aracın üzerindeki sokete bağladık uzunlar yandı ancak kısalar yanmadı sizce bunun nedeni ne olabilir? tesisatta bir değişiklik olabilir mi?

Geri