Meriva İçin LPG Tavsiyesi ?

Ben de bir ara lpg taktırma işini düşündüm fakat, iyi bir lpg montajı 2.000 tl ye geliyor. aylık 200 tl benzin aldığımda bana yetiyor ki 2000 tl lpg ye verip arabaya hiç binmezsem 10 ayda kendini amorti ediyor zira lpg taktırıp bi de her ay ona gaz alacağımızı düşünürsek kendini amorti etmesi ve kara geçirmesi için 2 sene falan kullanmam gerekiyor. Yakıtından da memnunum ki arabanın vazgeçtim. E tabi lpg olduğunda yaşayacağım çekiş düşüklüğü de cabası...

Açık konuşmak gerekirse bende sizin gibi düşünüyordum ve bir dostumun ısrarı üzerine LPG işini düşünmeye karar verdim ve bir hafta içinde de karar verdim.
1350 TL Kite verdim..Zaten aracın muayenesi gelmişti,o yüzden 100 TL ruhsata işletme maliyeti ile işlem tamamlandı. Yani 1450 TL ye her şey on numara halloldu. ve bugün ikinci depom bitti.
Yaşadığım yer çok soğuk ve ona rağmen bugün ki yakıt tüketimi sonuçlarımı paylaşayım.

35 Lt LPG ile, 2,45 TL den (opette 2,70) 84 TL ye depom doldu. 290 km yol yaptım,kısa mesafe dur kalk..Yani 28,9 kuruş...Benzinde en iyi kullanımda aynı yerlerde (ev-okul arası) 10,5 LT den aşağı yakmıyor, oda 46,9 kuruş..
İlk çalıştırmada harcanan benzin 2 lt civarlarında (8,94 TL)

Son hali ile (84+8,94)/290=32 kuruş yapıyor...
Yani km başı 46,9-32 = 14,9 kuruş kar yapıyorum..

100 km de 15 TL kar ortalama..Şehir içi;
Ben yıllık şehir içi 10.000 km civarında yapıyorum o zaman kit kendini çoktan bir senede kurtarmış oluyor..Senede 1500 TL kar bırakan bir sistem ekonomiktir ve benzinde binilen her km zarar demektir bana göre.

Hayırlı olsun,bol gezmeler :)

themeriva tecrubeelrinizi hemde fotograflarla paylasacaginizi yazmissiniz bir sene iki ay kadar once ama maalesef burada hic birsey paylasmamissiniz. Bu Msji okursaniz lutfen ilestisime gecin Tesekkürler.

Geri