Mini Akü Şarj Aleti

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar.

Bugün çayını içmeye uğradığımız bir vatandaşın mekanında bir alet gördüm.Kendisi balıkçı, teknesinin aküsünü şarj ediyordu.75 amperlik oto aküsü.Neredeyse pil şarj aleti kadar ufak bir alet.Tekneyle kısa mesafelere gittikleri için arada akünün şarj kaybı olduğunu, mesafe kısa olduğu için akünün şarj olmadığını ve arada bu alete bağladığını söyledi.30 liraya mı ne almış.5-6 saatte aküyü şarj ediyormuş.Açıkçası çok samimi olmadığım içinde detaylı soramadım, yanımdaki arkadaşla başka bir konu hakkında konuşuyorlardı.

Aranızda bu tip bir şarj aletini gören, duyan kullanan varmıdır?

Otomatik arabamızı bir haftada akü bitmesi nedeniyle iki kere takviye ile çalıştırmak zorunda kaldıktan sonra o sinirle gidip 35 TL ye aşağıdaki ürünü aldım. Ürünü alalı üç ay oldu ama her nedense şimdi de akü boşalmıyor, yani ürünü henüz deneyemedim :). İsteyen olursa aküsünü şarj edebilirim.

sany3432.jpg

Benimde 6 ay kadar önce boşalmış (ne kadarlık akü bilemiyorum benden önceki sahibi nezaman aldı bilmiyorum) bende yukardakine benzer bir şarj aleti aldım (25 tl) 24 saat şarj ettim şuan stabil çalısıyor :) Araç lpg"li ;)

Benimde 6 ay kadar önce boşalmış (ne kadarlık akü bilemiyorum benden önceki sahibi nezaman aldı bilmiyorum) bende yukardakine benzer bir şarj aleti aldım (25 tl) 24 saat şarj ettim şuan stabil çalısıyor :) Araç lpg"li ;)

Bizde mi alsak ne :) Ne olur ne olmaz kenarıda dursun :)

Bizde mi alsak ne :) Ne olur ne olmaz kenarıda dursun :)

Hocam cumartesi günüydü öğleyin sanayiye gidicektim,camlara perde taktırmak için; bastım anahtara araba zor acıldı aha dedim akü gitmiş :( bi hışımla metroya gittim akü almaya (yakındı metro) baktım mutlu 75a akü kalmamış,ordan çıktım meshur kipa ya baktım ordada yok rafa bakarken gördüm 25 tl sarı renkli markayı hatırlamıyorum bodrumda suan,içimden bi ses 25 tlye yırtarız umuduyla :sulanma: bagladım hemen ertesi gün araca taktım roket-füze-flash :D

6aydır izmir sogugu (encok -2yi gördü) tek marsta calısıyor stabil ;)
Bence al bakarsın 150 tl cebinde kalır :sulanma:

Yahu arkadaş şimdi şu geldi aklıma.Böyle bir yöntem vardı denedinizde niye hiç konu açıp yazmadınız :) Kimbilir kimler bu aletten haberi yok diye ya aküyü sırtlarında taşıdılar yada araba vurdurdular.Ya da elektrikçilerin ağız kokusunu çektiler. :)

Geçende karda arkadaşın arbasının aküsü marşa basmamış.Benden rica etti gittim.Tam 4 elektrikçi dolaşmış.Adamlar marş dinamosu şarj dinamosu gibi paralı işler var diye bizim arkadaşın yüzüne bile bakmamışlar.Gittik yeni akü aldık taktık falan bir ton eziyet çekmiş vatandaş.İyiki de görmüşüm bugün birileri okurda işine yarar açtığım konu inşallah :) Bende alıcam bu gidişle bir tane taktım kafay.Yarın piyasaya bir bakayım :)

umarım akü şarjını evde yapmıyorsunuzdur. en önemlisi akü şarj edilirken kapakları açık olması gerek. çünki şarj sırasında akünün içindeki asit kaynamaya başlar ve basınç oluşturur. patlama tehlikesi olabilir. birde bu işlem evde yapılıyorsa şarj sırasındaki kaynamanın sonucu plakalar kurşun olduğundan buharı olur ve ortamda nefes almak demek intihar etmek demektir .bilginize.

Ethem abi ;
balkona bir uzatma cektim actım kapaklarını hersey orda oldu bitti :)
Esasen korkmadım degil :dil: ama çok şükür olmadı bişey :)

Yahu arkadaş şimdi şu geldi aklıma.Böyle bir yöntem vardı denedinizde niye hiç konu açıp yazmadınız :) Kimbilir kimler bu aletten haberi yok diye ya aküyü sırtlarında taşıdılar yada araba vurdurdular.Ya da elektrikçilerin ağız kokusunu çektiler. :)

Geçende karda arkadaşın arbasının aküsü marşa basmamış.Benden rica etti gittim.Tam 4 elektrikçi dolaşmış.Adamlar marş dinamosu şarj dinamosu gibi paralı işler var diye bizim arkadaşın yüzüne bile bakmamışlar.Gittik yeni akü aldık taktık falan bir ton eziyet çekmiş vatandaş.İyiki de görmüşüm bugün birileri okurda işine yarar açtığım konu inşallah :) Bende alıcam bu gidişle bir tane taktım kafay.Yarın piyasaya bir bakayım :)

Hiç aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim :o
Nasip sana imiş ;)

Geri