Motor rektefiye sonrası gazda kullanım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cevat88
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cevat88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,
2000 model opel astra gl 1.6 16v arabamı 1000 km de 2 litre yağ yakması sonucu rektefiyeye verdim.
Aracımı yarın alacağım bugün usta 10.000 km (bir daha ki yağ değişimine kadar) olana kadar benzinde kullan gaza kesinlikle alma yoksa siboplar alışmaz aracın yine yağ yakar neler olacağını bilemeyiz bir yerden sıkıntı çıkartabilir gibi birşiyler söyledi doğruluğu nedir rektefiye sonucu böle bir şey söylenen oldu mu bilgisi olan var mı ? Teşekkürler

Benim aracım da motor yenileme oldu sadece 1000 KM benzinle bindim sonra çaktım LPG sonra 3000 KM sonra tekrar yağ değişimi oldu... içinden çıkan yağda metal talaşı vardı... ;)

Benim aracım da motor yenileme oldu sadece 1000 KM benzinle bindim sonra çaktım LPG sonra 3000 KM sonra tekrar yağ değişimi oldu... içinden çıkan yağda metal talaşı vardı... ;)

yani sonuç çıkan metal talaşı gazla ilgili bir sorun. 3000 de neden yağ değiştirdin peki bir sıkıntı mı oldu usta hissedilir rektefiye sonrası usta 10000 km gibi bir rakam kullandı mı sana ?

Yenilenen motor her ne kadar temizlenmiş dahi olsa içinde yenilemeden dolayı metal talaşı kalıyor ve bu metal talaşı da 3000 KM içinde motor yağına karışıyor metal talaşının araca zarar vermemesi için 3000 KM sonra araç yağ ve filitresi değişmesi gerek. LPG içinde bana göre 1000 KM yeter ama içim rahat etsin dersen 3000 KM benzinle kullan yağını değiştirdiğinde LPG ile kullanmaya devam et. Sorun olacağını sanmam.Aracı sıkıştırma.

Yenilenen motor her ne kadar temizlenmiş dahi olsa içinde yenilemeden dolayı metal talaşı kalıyor ve bu metal talaşı da 3000 KM içinde motor yağına karışıyor metal talaşının araca zarar vermemesi için 3000 KM sonra araç yağ ve filitresi değişmesi gerek. LPG içinde bana göre 1000 KM yeter ama içim rahat etsin dersen 3000 KM benzinle kullan yağını değiştirdiğinde LPG ile kullanmaya devam et. Sorun olacağını sanmam.Aracı sıkıştırma.

bilmiyorum ki usta öle dediğinde şaşırdım kaldım 10000 km az değil ama zararı olacaksa yapacak bişey de yok sanırım bir ustadan cevap bekleyeyim bana kalsa alır almaz açacaktım gazı ama usta öle dediği için kafam karıştı :)

Motor fabrikada gazla çalışacak şekilde tamamlanmamıştır,he sonradan takınca çalışıyormu çalışıyor,motorun düzgün alışması için benzinde kullan demesi çok normal,yanma odası normal sıcaklığında olur,yağlamasını sağlıklı yapar,segmanların arası sağlıklı şekilde dolarak alışır,kompresörü kendini olması gereken şekilde bulur...ustan iyi demiş yani..

merhaba

bende motor yaptırdım kimse bana onbin km benzinde kullan demedi ikibin km sonra yağ değişimi yap dediler bende ilk beşbin km de iki kez yağ değiştirdim motor yapıldığı andan itibaren gazda kullanıyorum şimdilik sorun yok inşallah da olmaz

bende malumunuz 4 ay önce 2001 model opel frontera 3.2 aracıma rtektefiye yaptırdım ustamın bana söylediği 1000 km benzinle binmem hatta lpg enjektörlerini söktü işini sağlama almak için ve 3000 deviri geçmeden kullanmamı söyledi 1000 km sonunda yağı değişti ve lpg si bağlandı şimdilik bir sorunum yok ama 10000 km çok fazla

bende motor yaptırdım banada kimse bişey demedi arkadaşım 1.800 km sonra gel bakım yapalım dediler gittim yaptırdım ve motor da çok şükür sıkıntı yok boşa benzin parası verme yazık iyice araştır ona göre hareket et.

10000 km biraz fazla söylemiş sanki ustan. tamam motor alışana kadar benzin kullanılması çok doğru ama 2000-3000 km yeterli olacaktır. sonra bir yağ değişimi ve sonra tekrar lpg kullanmaya devam edilebilir.

Geri