Motor sıcaklığından bağımsız ısıtma!

bide bu astraddaki olay corsadada var mı :D

Son düzenleme:
kışın uzun geçdiği ülkelerde mesela 8 ay 10 ay kışın olduğu ülkelerde norveç gibi rusyanın soğuk bölgeleri gibi. buralara yollanan araçlarda vebasto sistemi oluyor.. türkiyedede bazı araçlarda bu sistem var büyük ihtimal bir şekil ya o soğuk ülkelerden gelmiş yada oraya gitmek için getirilmiş ama türkyie içinde satılmış.. ben bu tip 3-4 tane sahibindende mercedes ilanına denk gelmişdim.. araçda vebasto vardır yazıyordu..

kışın uzun geçdiği ülkelerde mesela 8 ay 10 ay kışın olduğu ülkelerde norveç gibi rusyanın soğuk bölgeleri gibi. buralara yollanan araçlarda vebasto sistemi oluyor.. türkiyedede bazı araçlarda bu sistem var büyük ihtimal bir şekil ya o soğuk ülkelerden gelmiş yada oraya gitmek için getirilmiş ama türkyie içinde satılmış.. ben bu tip 3-4 tane sahibindende mercedes ilanına denk gelmişdim.. araçda vebasto vardır yazıyordu..

mersoların çoğunda webastro var zaten hatta hyundailerde bile var görünce inanamamıştım hatta mersolarda ikinci bir akü bile bulunuyor 50 amperlik bu sistem için

Son düzenleme:
Independent Heater yada webosta (tircilar boyle biliyor aslinda ureticisi webosta) diye gecer dediginiz alet, uzaktan kumanda sayesinde aractan bagimsiz isitma saglanir ancak cok pahali bir sistem :D

astra h bunu yapmaniz icin klima beyni, uzaktan kumandaniz degisecek, ayrica araca ind. heater beyni ve tesisati ile beraber tabii ind heater unitesi ekleyeceksiniz. 5000 TL civari bir maliyet cikar tabii yapacak usta bulursaniz, tir servislerinde anlayan bulunur, yada buyrun link...

http://www.webasto.com.tr/general/tr/am_automobile_3177.html

benimde bildigim bu sistem burda 1000 euro ya falan mal oluyor diye biliyorum burda da hava sartlari kisin sert oldugu icin yaygin bir sistem

simdi kisaca özetle anlasilir sekilde (cok soru üzere)
aracimda bi isitma varmi Quickheat nasil anlarim...
aracinizi calistirin setting dügmesine basin alt programda bu ekran karsiniza cikacak
Foto-0026.jpg

eger ekran bu sekilde ise yani ice enabl= ON
o zaman aracinizda quickheat isitici var..
simdi nasil calisir?
hava 7 derece altinda ise ve sabah motorunuz soguk (ilk calsitirma)
isiyi HI getirin motoru calistirin
setting dügmesine basin yine bu ekrani getirin
karsiniza
ice-enabl= ON
ice_aktiv off
ice ACK= on olacak
yani quickheat motor isinana kadar devreye girecktir..isininca kapanacaktir(otomatik)
ve ilk 200metrede ilik hava gelmeye basliyacaktir...

Merhaba, ben de kullanma kılavuzunda quickheat sistemine dair ibareleri görünce ufak bir araştırma yaptım. Sizin buradaki mesajınız üzerine ben de aracımdaki bu menüye girdim. Dediğiniz şekilde ice enable on görünüyor ancak aracımda quickheat sistemi olmadığı kanaatindeyim. Gizli menü açıklamalarına bakınca:
ICE-Enable: ON - Ice warning activated in display
ICE-Active: ON - Ice warning active - outside temp <3.5.C
ICE-Ack: ON - Ice warning acknowledged by driver

bu mesajların quickheat'ın varlığını doğrulamaktan ziyade buzlanma mesajını,mesajın gösterimini ve sürücünün onayı anlamlarına geldiği görünüyor.

Aracım ECC'li 1.3 cdti:

Ekli dosyalar

• IMG_4060.webp
    IMG_4060.webp
    52.9 KB · Görüntüleme: 28
Geri