Motor sıcaklığından bağımsız ısıtma!

yaa bende de vectra c var elegance bizde BC tusu yok varmıdır ki bizde de

Quickheat bagzi opellerde opsion olarak veya 350 euro ekstra olarak takilan soguk havalarda aracin icini isitmak icin takilan isitici rezistans...yani bir nevi(fön) 800-1000watt isitici...motor soguk disari 6-7 derece altina gelince isiyi 28 veya Hi ayarina getirince otomatik devreye giriyor...motor suyu isininca otomatik kapaniyor...yani ilk calistirmada iceri ilik hava veriyor havalandirmadan...

Selim abi son noktayi koymus :) hatirliyomusun abi bizimde ayni mevzu vardi neyseki sen varsin yoksa bende ögrenemicektim Quicheat sisteminin nasil calistigini :)

Evet emrah...:D
almanyaya bol selamlar kardes..havalar soguk geciyor haber aliyorum,hos bizim oralar diger yerlere göre iyi (stuttgart) oranin antalyasi :D

2003 corsa c aracımda sabah biniyorum yola cıkıyorum,ankarada hava 3 yada 4 derece , motor ısınmadan ılık üflemeye başlıyor. acaba corsa c lerdede olabilirmi diye düşünmüştüm. yarın birde kademeyi arttırır denerim. net bilgi verebilirim.

astralarda standart olarak quickheat var, devreye almak icin hizli bugu cozmeye basin hemen isinir, ben bun u bu sekilde kullniyorum guzel yapmis opel bunu

Evet emrah...:D
almanyaya bol selamlar kardes..havalar soguk geciyor haber aliyorum,hos bizim oralar diger yerlere göre iyi (stuttgart) oranin antalyasi :D

eyvallah abi sagolasin gercektende havalar 2-3 haftadir cok soguk +1 dereceyi göremedik :D evet 2 defa gittim ludwigsburga. stuttgarda da gittim bizim buralara göre daha iliman bir iklimi var..

vay be bu soguk havalarda ogrenılcek en onemlı en guzel bılgılerden bırı aracımla ılgılı yarın sabah 6da kalkınca deneyecegım konuyu acıpta bılgılenmemızı saglayan Efkan abıye tesekkur ederım eger bende varsa yarın aksam bıkez daha tesekkur etcem uyku sersemı ısınmak ıcın ugrasmıcaz ınsallah:)

simdi kisaca özetle anlasilir sekilde (cok soru üzere)
aracimda bi isitma varmi Quickheat nasil anlarim...
aracinizi calistirin setting dügmesine basin alt programda bu ekran karsiniza cikacak
Foto-0026.jpg

eger ekran bu sekilde ise yani ice enabl= ON
o zaman aracinizda quickheat isitici var..
simdi nasil calisir?
hava 7 derece altinda ise ve sabah motorunuz soguk (ilk calsitirma)
isiyi HI getirin motoru calistirin
setting dügmesine basin yine bu ekrani getirin
karsiniza
ice-enabl= ON
ice_aktiv off
ice ACK= on olacak
yani quickheat motor isinana kadar devreye girecktir..isininca kapanacaktir(otomatik)
ve ilk 200metrede ilik hava gelmeye basliyacaktir...

Geri