Motordan Gelen Dikiş Makinesi Sesi

Savens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun şu aracı ilk çalıştırdığım herşey normal 3 km falan ilerleyince hararet normal seviyesine gelince aracın motorundan sanki dikiş makinesi sesi gibi (dönen bir parçadan geliyormuş gibi) ses gelmeye başlıyor gaza basıyorum ses çoğalıyor sonra sinirlenip dip gaz yapınca ses gidiyor. yani yukarıda anlattığım gibi ses sürekli gelmiyor.
Tabi her sürücünün başına geldiği gibi ustanın yanında ses gelmiyor.:D
Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İticilerden ses gelmesi büyük ihtimal.

Savens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ seviyesine baktım hatta ustayada baktırdım ne hikmetse ustanın yanında ses çıkarmıyor.
Zaten genellik z12 xe motordan hemen hemen gelen itici sesi var.fakat bu ses başka ara ara geliyor ve aşırı yüksek dip yaz yapınca kesiyor. 1 ve 2 viteste ilerleyince sanki çark dönermiş gibi hızlanıyor boşa alıyorum dönme sesi gibi değilde saat gibi gelmeye başlıyor dip gaz yaptığımda ses kayboluyor.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkutmak gibi olmasın ama krank sıyırıyor olabilir. Farklı ustalara gösterin, aracın yağını boşaltıp kontrol etsinler yağı içerisinde metal toz parçaları var mı diye.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Savens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlayan bilen başına gelen yok mu arkadaşlar çözümü nedir
sanki araç benimle dalga geçiyor bazen hiç gelmiyor.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dipgaz yapıldığında sesin gitmesi ya yağ pompası yeterli yağ basıncını kam miline (motor üst kapak kısmına) iletemiyor. Sebebi yağ kanalları tıkanmış olabilir veya yağ pompası arızalanmıştır. Kanalların açılması için Engine flush yapılması gerekli olabilir ya da motor kapağı karter gibi parçalar sökülüp takılırken sıvı conta kullanılıp montajdan sonra motorun içine conta kaçmışsa yağ pompası süzgecine takılmış ve yağ geçişini engelliyor olabilir

Son düzenleme: